fbpx
   

ЗНО у 2021 році скасовувати не будуть — МОН

Освіта | 13:20, 19.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Попри скасування цьогорічної державної підсумкової атестації для учнів 9 та 11 класів, зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено.

Міністр освіти Сергій Шкарлет розповів у коментарі Суспільному, що наразі МОН має всі інструменти для того, щоб забезпечити дистанційне навчання під час локдауну без втрати якості. Він також наголосив, що скасування державної підсумкової атестації для учнів 9 та 11 класів не нашкодило освіті. Шкарлет наголосив, що ДПА скасували через те, що через адаптивний карантин діти в “червоних” зонах мають нерівний доступ до навчання.

“Щоб не було дискримінації дітей, які навчаються онлайн та офлайн, всіх поставили в рівні умови”, — зазначив міністр освіти і наголосив, що ЗНО скасоване не буде, оскільки тогорічна практика показала, що МОН може забезпечити його проведення у безпечних умовах навіть під час карантину.

Він також розповів, що з 1 грудня 2021 року збільшиться заробітна плата вчителів майже на 9%.

Голова освітнього комітету Сергій Бабак зазначив, що попри те, що “дистанційна освіта не може замінити очну освіту, ні по якості, ні за результатами”, торішнє ЗНО показало, що результати виявилися кращими, ніж очікувалося.

Він також додав, що наразі Міністерство освіти та Міністерство цифрової трансформації розробили Всеукраїнську школу онлайн, яка буде постійно вдосконалюватися і зможе забезпечити доступ до освіти в умовах пандемії або інших хвороб.

Бабак наголосив, що в МОН є також окрема запланована бюджетна програма на 2021 рік щодо боротьби з наслідками пандемії та буде спрямована на закупівлю технічних засобів для забезпечення дистанційного навчання.