fbpx
   

Житомиряни зможуть змінити реєстрацію місця проживання в Дії

Cуспільство | 14:35, 8.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Незабаром житомиряни зможуть змінити свою реєстрацію місця проживання за декілька хвилин на порталі Дія.

Про це розповіла начальниця управління ведення реєстру територіальної громади міської ради Ірина Ярош.

Проєкт у тестовому режимі наразі впроваджується в Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі, Маріуполі. Ці міста нададуть свої пропозиції Міністерству цифрової трансформації. Планується таку послугу запустити на всій території України.

Потрібно буде зайти на портал Дія, з-поміж усіх послуг обрати зміну реєстрації місця проживання й заповнити заяву. Власник житла має підтвердити запит і дати дозвіл на реєстрацію місця проживання в житлі, яке внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно. Інформація про нове місце проживання автоматично з’явиться в реєстрі територіальної громади, зняття з попереднього місця реєстрації також відбуватиметься одночасно.

«Зареєструватися в Дії можна тільки за наявності ID-паспорту… Право власності на майно має бути внесено в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Реєстр прав власності на нерухоме майно … Ми часто стикаємося з тим, що документи про право власності застарілі та інформація про них відсутня в Державного реєстру речових прав на нерухоме майно …», – говорить Ірина Ярош.

Фахівці управління, на яких покладені функції реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання/перебування, наразі наповнюють два реєстри – загальнодержавний та місцевий. До прикладу, Ірина Ярош заходить в систему загального реєстру територіальної громади за допомогою захищеного електронного носія, вводить прізвище, дату народження для пошуку особи. «Тут виконую необхідні дії. Наприклад, зміну реєстрації місця проживання чи зняття з реєстрації місця проживання…»

Наразі у Житомирі налаштовується процес підключення до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів РТГ(реєстру територіальної громади) м. Житомира до загальнодержавного Порталу ведення реєстру територіальної громади.

Нагадаємо, з травня цього року прийом громадян з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб у місті Житомирі здійснюється в приміщенні «Прозорого офісу» (площа Польова, 8, кабінет № 109).