fbpx
   

Житомиряни відзначилися на всеукраїнських лицарських змаганнях

Спорт | 14:26, 8.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Четверо житомирських фехтувальників привезли з Чемпіонату України зі середньовічного бою “Середньовічний Лучеськ” 12 медалей, здобувши нагороди у кожній з номінацій.

Про це Суспільному розповів керівник житомирської школи фехтування та повноконтактних боїв “Фрібург Бер” Василь Назаров.

Змагання проходили 4 та 5 вересня у Луцьку. Участь у них брали близько сотні фехтувальників з 10 областей України. Житомирську школу “Фрібург Бер” представляли четверо учасників – троє чоловіків та одна жінка. Василь Назаров, котрий став золотим призером чемпіонату, каже, що у дуельних двобоях бився зі своїми ж учнями.

“Я бився за перші місця у двох дуельних номінаціях і зрозумів, що молоді вже на п’яти наступають. Поки що переміг я, але було дуже приємно, що змагаюся зі своїми вихованцями – зокрема, з Дмитром Левченком, – розповідає Назаров. – Ми брали участь у всіх номінаціях – і в індивідуальних, і в масових. У кожній номінації в нас є медаль – шість золотих, а також срібні: дві – у дуельних номінаціях і чотири – у масових. Найбільшу кількість медалей взяв я, але мої вихованці теж постаралися. Так, Надія Лупенко взяла всі дуельні номінації серед жінок. Тобто, вона – абсолютна чемпіонка України у дуельних номінаціях. З Дмитром Левченком та Іллею Ільницьким приємно битися. А ще приємніше було, коли до мене підходили, тиснули руку і казали, що в мене класні бійці, і що це я їх так виховав”.

Учасники середньовічних боїв змагаються в обладунках – чоловічі важать 30 кілограмів, жіночі – 20. Ще кілька кілограмів додає зброя, говорить золота призерка Чемпіонату України зі середньовічного бою Надія Лупенко, котра здобула перемогу у трьох номінаціях чемпіонату.

“Мабуть, найскладнішим для мене було виступати в алебарді. Я в ній взагалі вперше виступала. Це дуже важка номінація, тому що махати довгою штукою, яка важить два кілограми, і намагатися при цьому ще й не вигребти від неї – це дуже тяжко”, – каже чемпіонка.

За словами організатора чемпіонату “Середньовічний Лучеськ” Сергія Ващука, житомиряни на цих змаганнях завжди здобувають медалі.

“Середньовічний Лучеськ” – це традиційний, вже 5 фестиваль, який проходить в Луцьку. Цьогоріч він набув статус чемпіонату України, бо у попередні роки він був Кубком України. Статус став вищим, відповідно, і учасників з’їхалося більше. Зазвичай Василь Назаров і компанія показують себе досить добре. Ніколи вони не верталися з порожніми руками з наших змагань. А цьогоріч вони мають унікальне досягнення у вигляді трьох перших місць як в жіночих, так і в чоловічих дуельних номінаціях. Результатами команди ми задоволені. Сподіваємося, що не востаннє вони відвідують наш захід”, – розповів Сергій Ващук.

Василь Назаров кореспондентам Суспільного сказав, що займатися середньовічним боєм планує, як мінімум, ще років 10 – аби виховати доповнення до команди, щоб у майбутньому житомиряни могли позабирати усі призові місця.