fbpx
   

Житомирянка «подарувала» шахраю понад 50 тисяч гривень

Кримінал | 11:32, 20.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Правоохоронці закликають громадян не довіряти незнайомим телефонним абонентам, які під виглядом представників офіційних установ і під різними приводами намагаються спонукати вас до здійснення фінансових операцій. Ставтеся критично до повідомлень про заблокування банківських карток і завжди перевіряйте отриману інформацію.

19 січня до поліції звернулась 39-річна жителька обласного центру із повідомленням про ошуканство. За словами заявниці, близько 14 години на номер її мобільного зателефонував чоловік, який назвався кіберполіцейським. Він повідомив, що нібито просто зараз хтось намагається розрахуватися її карткою за товари на одному із спеціалізованих сайтів продажу. Щоб «запобігти злочину», жінці було запропоновано здійснити низку дій, які передбачали переведення усіх коштів на резервний рахунок. Відтак довірлива житомирянка «подарувала», як згодом з’ясувалось, пройдисвітові понад 50 тисяч гривень.

Поліцейські належним чином зафіксували обставини. Подію кваліфіковано за ч.1 ст.190 (Шахрайство) КК України. У рамках розпочатого досудового розслідування триває встановлення особи ошуканця.

Водночас правоохоронці переконані, що подібних неприємностей можна уникнути, дотримуючись елементарних правил безпеки. У першу чергу, запам’ятайте, що жодні фінансові операції не проводяться телефоном на прохання або вимогу невідомого вам абонента, ким би він не назвався.

Поліція закликає громадян критично і упереджено ставитись до підозрілих смс або голосових повідомлень про блокування банківських карток. Не поспішайте з вирішенням проблемних питань у розмові з абонентами, у справжності яких ви сумніваєтесь. Будьте обережними під час здійснення будь-яких грошових операцій. Особисто у фінансових установах перевіряйте відомості, які вам намагаються нав’язати у телефонній розмові.