fbpx
   

Житомирян застерігають від придбання автомобілів в онлайн-продавців

Cуспільство | 17:31, 19.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

18 квітня до поліції звернувся житомирянин, який втратив понад 60 тисяч гривень через недобросовісного «продавця» іномарки.

18 квітня до Житомирського районного управління поліції звернувся 35-річний містянин. Як він пояснив, нещодавно в соціальній мережі побачив оголошення про продаж автомобіля з-за кордону. Узгодивши усі подробиці, чоловік перерахував в якості завдатку на картковий рахунок продавця понад 20 тисяч гривень і чекав на прибуття машини. Проте наступного дня йому зателефонував нібито водій та повідомив, що знаходиться в пропускному пункті державного кордону. Також незнайомець сказав, що для розмитнення транспортного засобу треба сплатити близько 40 тисяч гривень. Житомирянин знову переказав гроші на той же рахунок, проте більше ні з ким з телефонних співрозмовників зв’язатись так і не зміг. Їх мобільні були вимкнені, а оголошення про продаж зникло з мережі.

Нині правоохоронці проводять необхідні слідчі дії у рамках відкритого кримінального провадження для встановлення осіб та місця знаходження ошуканців.

Водночас поліцейські застерігають:

  • під час інтернет-покупок слід користуватися послугами лише перевірених продавців або репутаційних сайтів;
  • користуйтеся післяоплатою товару. Це допоможе упевнитися в його якості, належному технічному стані та відповідності замовленим критеріям;
  • значні фінансові операції повинні мати правове підґрунтя та закріплюватися у належно завірених договорах чи зобов’язаннях. Компанії, які займаються продажем авто з-за кордону, мають представництва в Україні. У разі необхідності внесення передплати, ця операція повинна бути нотаріально засвідчена;

У разі виникнення підозр, що вас намагаються ошукати, відразу повідомляйте поліцію.