fbpx
   

Житомирян попереджають про тонку кригу

Cуспільство, Погода | 18:25, 20.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Цьогорічна зима є теплою та супроводжується значними коливаннями температури.

Проте за інформацію Житомирського обласного гідрометеоцентру протягом цього тижня у Житомирі буде спостерігатися прохолодна погода, в окремі дні температура повітря може знизитися до 16 ℃ морозу. На даний час льодостав на водоймах є нестабільним, крига тонка, що своєю чергою несе небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків.

Попри наявну потенційну небезпеку, дорослі та діти полюбляють здійснювати прогулянки по льоду, а рибалки – любителі облаштовуватися на річках та ставках. Сумна статистика підтверджує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. Так, упродовж грудня поточного року на водоймах громади загинуло двоє юнаків, які нехтуючи елементарними правилами безпеки вийшли на тонкий лід.

Застерігаємо мешканців територіальної громади, особливо рибалок, утриматись в умовах становлення льодоставу від виходу на кригу водойм. Нагадуємо прості правила поведінки на льоду, дотримання яких може врятувати вам життя та зберегти здоров’я.

Переправлятися через замерзлі водоймища слід тільки перевіривши міцність льоду. При цьому його товщина повинна бути не менше 5-7 см для окремих пішоходів. Ковзанку на водоймах можна відкривати при товщині льодяного покриття не менше 25 см.

Не катайтесь по льоду на ковзанах і санчатах, якщо вам не відома його товщина.

Переходьте по льоду тільки у визначених місцях, не підходьте близько до краю ополонок та проталин.

Старайтесь оминати ділянки битого чи колотого льоду.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертається до всіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, не виходьте на тонкий лід, а особливо застерігаємо батьків: не відпускайте своїх дітей самих гратися на замерзлих водоймах!