fbpx
   

Житомирян попереджають про небезпеку стихійної торгівлі

Cуспільство | 14:27, 29.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Житомирське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує щодо утворення загрози епідемічного добробуту населення м. Житомира, а саме: утворення місць торгівлі харчових продуктів у невстановлених місцях (стихійної торгівлі).

Найбільші осередки стихійної торгівлі утворилися в різних місцях м. Житомира, а саме: по вул. Довженка, 69, вул. Покровська, 141, Покровська, 56, Проспект Миру, 20, вул. Київська, 99, вул. Вітрука, 41, вул. Хлібна, 18, вул. Хлібна, 30-38, тобто саме у цих невстановлених для торгівлі місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету. Крім того, контроль за незаконною торгівлею з боку держави, жодним чином не здійснюється, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють.

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Якщо, наприклад, взяти молоко та молочні продукти, то продавці повинні щодня надавати їх на перевірку. І при цьому власник корови повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко і де вказано, чи досліджувалась вона на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть передаватись і людям. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні огляди. Також не можна купувати молоко у пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і не завжди мають відоме походження – іноді пляшки збирають на смітниках. Такі вимоги до торгівлі даними продуктами пов’язані з їх небезпечністю для здоров’я у випадку неналежного зберігання цього товару, отримання молока від хворої худоби, купування його у нездорового продавця.

Теж можна сказати й про овочі та фрукти, які також перевіряють на вміст нітратів, або грибів – на вміст радіонуклідів, збір яких міг проводитися в заборонених зонах (місцях відчуження), де вміст радіонуклідів перевищується в сотні разів.

Необхідно не забувати про ще одну проблему, яку несе у собі стихійна торгівля – це небезпека розповсюдження африканської чуми свиней, яка останнім часом реєструється у сусідніх областях. Адже м’ясна продукція, яка реалізується на стихійних ринках знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю, і купуючи м’ясо невідомого походження, яке можливо вивезене спритними ділками з неблагополучних по африканській чумі пунктів, несвідомі громадяни будуть лише сприяти її розповсюдженні по області.

Житомирське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області НАГОЛОШУЄ, що придбані продукти харчування у невстановленому для торгівлі місці, у випадкової людини, в умовах, що не відповідають нормам його виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Але на жаль, не завжди громадяни розуміють згубність та небезпеку для здоров’я придбання харчових продуктів у таких місцях. Необхідно, щоб усі жителі налаштувались на боротьбу зі стихійною торгівлею.

Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування й інших товарів у місцях стихійної торгівлі. Давайте разом подбаємо про наше здоров’я та здоров’я наших дітей.