fbpx
   

“Житомирводоканал” зупинив насоси, які перекачували річку в зворотній бік

 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі водоканал зупинив насоси, які перекачували річку з нижнього б’єфу в зворотній бік у водосховище.

Завдяки рясним опадам, рівень води у водосховищах зріс: в акумулюючому Денишівському – на 1,5 метри, у Відсічному – на 60 см. Цей рівень ще не є задовільним, але в цілому – динаміка позитивна.

Як розповів нам майстер виробничої дільниці 1-го підйому цеху водоводу Валерій Сніховський: “Щодня машиніст насосної станції контролює рівень води у водосховищі Відсічному. Наразі рівень знаходиться на позначці 3 м 30 см, тобто орієнтовно за два тижні рівень значно зріс. Ще місяць тому він був на 60 см нижче. Потрібно враховувати ще й фактор танення льоду, коли він зійде – рівень, відповідно, зросте ще більше. Якщо опади й надалі будуть такі інтенсивні, то ми сподіваємось, що доведеться уникнути минулорічної маловодності”.

Минулоріч наше місто зіштовхнулось з безпрецедентною водною кризою. Місто було на межі переходу на погодинну подачу води. Завдяки зусиллям працівників Житомирводоканалу та прийнятому рішенню перекачувати річку в зворотній бік, нам вдалось цього уникнути.

“10 місяців тому ми почали перекачувати річку з нижнього б’єфу та поповнювати водосховище Відсічне, щоб підтримувати рівень води, необхідний для безперебійного водопостачання міста. Завдяки потужним снігопадам, рівень води у річці та водосховищах піднявся на достатній рівень, тому наразі ми можемо обійтись без перекачування річки, тому від учора ми вимкнули насоси. Ці насоси вже давно своє відпрацювали. Як наслідок, вони малопотужні та енергетично затратні. Тоді постало питання про придбання нового, більш потужного та енергоефективного насосного агрегату. Данським фондом Пола Ду Йенсена були виділені кошти на придбання та встановлення нового насосного обладнання, завдяки якому за потреби ми зможемо перекачувати річку в зворотній бік у об’ємах, втричі більших, ніж це могли зробити теперішні насоси. Одразу після стабілізації погодніх умов, як тільки сніг та лід зійдуть, ми розпочнемо монтаж нового обладнання. Тому навіть якщо буде весняна та літня посуха, і знову буде проблема маловоддя, ми будемо готові до її вирішення” – розповідає інженерка цеху водоводу Ступакова Тамара Костянтинівна.