fbpx
   

Житомирський центр екстреної медичної допомоги отримав 10 нових реанімобілів

Медицина | 14:35, 22.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

10 нових спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги придбали для КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Житомирської обласної ради, 5 з яких вже надійшли та розподілено між районами Житомирської області – по одному автомобілю поїдуть до Овруча, Радомишля та Житомирського району та ще 2 залишаться у Житомирі.

Автомобілі «Сітроєн» класу В закуплено за кошти, що надійшли цьогоріч від Національної служби здоров’я України та спрямовані на запобігання виникненню, поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемії гострої респіраторної хвороби Cоvid-19, на загальну суму 19 млн 600 тис. гривень.

Ще 5 автомобілів буде поставлено до кінця листопада та направлено до районів, де ще буде нагальна потреба в таких автівках.

Реанімобілі відповідають вимогам до спеціалізованого санітарного транспорту, а за комплектацією медичного обладнання відповідає класу В.

Автівки обладнані усім необхідним для транспортування важких хворих та надання екстреної медичної допомоги, зокрема й пацієнтам із COVID-19. Є сучасний дефібрилятор, електрокардіограф, глюкометр, пульсоксиметр, пристрій відсмоктування та апарат для штучної вентиляції легень.

Також є ноші для транспортування хворих, пристрій для перенесення пацієнта, що сидить, набір шин при переломах, вакуумний матрац, кисневі балони, мішок дихальний та інше обладнання.

Довідково. Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розпочав свою роботу з 01.01.2013. Одним із основних проблемних питань на початку роботи Центру було питання застарілого автомобільного парку. В 2013 році 80% автомобілів використовувались понад 10 років. 35 із них підлягали списанню.

У травні 2014 року згідно розподілу МОЗ України Центр отримав 38 автомобілів «Пежо» класу В та 4 автомобілі «Сітроєн» класу С.