fbpx
   

Житомирські пошуковці встановили імена трьох невідомих солдатів

Cуспільство | 16:01, 22.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Доки погодні умови не дозволяють у повному обсязі займатися польовим пошуком, житомирські пошуковці активізували роботу з документами — так званий архівний пошук. Про це повідомляє АрміяInform.

Поки чекаємо нормальної погоди для продовження польових робіт, мали час, аби попрацювати з медальйонами, які розміщені в архіві нашої організації, — говорить Вадим Баранівський, учасник ГО «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». — Завдяки новітньому устаткуванню та допомозі колег нам вдалося прочитати вимиті записки та встановити імена раніше знайдених солдатів.

Неймовірно, але — факт! Ще на початку 2000-х років неподалік міста Малин на Житомирщині пошуковцями було знайдено місце бою, що відбувся влітку 1941 року. За кілька років роботи на цій локації вони виявили останки понад 100 солдатів та командирів Червоної Армії. При цьому імена 16 воїнів вдалося встановити, але записки в декількох медальйонах були вимиті й прочитати їх не вдалося. Проте пошуковці не опустили руки й не викинули як непотріб те, що на той час розшифрувати було неможливо. У листопаді 2004 року всіх знайдених воїнів поховали у братській могилі м. Малин, а через 20 років технології зробили такий поступ, що нові дослідження смертних записок солдатів дали результати.

Так, пошуковцям вдалося встановити імена ще трьох раніше невідомих солдатів Другої світової війни. Загиблими під Малином виявилися червоноармійці Пилип Васильович Фіалко з села Здорівка Васильківського району Київської області, Султан Валєєвич Юлдашев із присілка Старобірючево Новобірючевської сільської ради Башкирської АССР, 1920 року народження, та Михайло Павлович Глушков, 1915 року народження, уродженець міста Зміїногорськ Алтайського краю. У графі «Причина вибуття» в обліковій картці кожного з них в архіві зазначено «зник безвісти». Проте нині, через 81 рік після загибелі цих солдатів, їхні імена нарешті встановлено й розпочато пошук родичів.