fbpx
   

Житомирські освітяни готуються до нового навчального року

Освіта | 14:22, 27.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

5 тисяч 225 працівників освіти, тобто 81% від загальної кількості освітян житомирської громади, вакциновані станом на сьогодні.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

У житомирських школах новий навчальний рік розпочнеться у звичному режимі. Та у разі посилення карантину й виходу Житомира із зеленої зони, можливість очного освітнього процесу матимуть ті заклади загальної середньої освіти, у яких проти Covid-19 вакциновано 80 % працівників. Цього вимагає постанова Кабміну, бо саме такий відсоток імунізованих, кажуть експерти, дозволить уникнути колективного розповсюдження хвороби.

До прикладу, у ЗОШ №19 відсоток вакцинованих освітян високий – 98 %. Щеплення отримали навіть ті, хто орендує приміщення школи. Зі 126 працівників тут не вакцинувалися тільки троє за медичними показниками, розповідає директорка Лариса Білоконь. При підготовці до нового навчального року у школі оновили 4 кабінети початкових класів, кабінет правознавства, обладнали ізолятор та медпункт, замінили міжкоридорні двері на пластикові.

Нове сучасне обладнання отримали кабінети хімії та географії. Вчителі-предметники кажуть, інтерактивні дошки, документкамери, нові ноутбуки є необхідними для візуалізації навчального матеріалу. Як працюють пристрої, показує вчителька географії Олена Овсійчук: «Документкамера дозволяє транслювати на великий екран для дітей матеріал, наприклад, географічну карту. Ось це – метеостанція для відслідковування погодних умов: вимірюються швидкість та напрямок вітру, мірна лійка для опадів і т. д. Це все виводиться на дисплей…”.

Заклад готовий працювати очно, бо про умови безпеки тут подбали. «У нас біля кожної аудиторії – антисептики, є сенсорні антисептики, коврики, ми забезпечені на 100% антисептичними засобами. У школі працює п’ятьвиходів. На цій схемі прописано, яка аудиторія через які двері заходить/виходить», – розповідає Лариса Білоконь.

У Спеціалізованій загальноосвітній школі №12 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. С.Ковальчука показник вакцинованих працівників становить 83 %. Директор Олександр Голяченко підкреслює, що саме про безпеку дітей думали насамперед, готуючи заклад до нового навчального року. «Миючими та антисептичними засобами школа забезпечена. Попри невеликі приміщення, у нас чітко розділені потоки дітей. Є три входи та три виходи. Діти до класів заходять у різний час», – зазначає директор.

Житомирський екологічний ліцей № 24 також готовий до очного навчання у разі посилення каранину. Тут вакциновано 87 % освітян.

Директорка Ганна Дудік розповіла: оновили кабінети інформатики, два кабінети англійської мови, дообладнали аудиторії новими партами та комп’ютерами, закупили дидактичний матеріал для Нової української школи. Вчителі ліцею налаштовані на “живе спілкування з учнями” у класах. Це підтверджує і вчителька математики Ольга Широкопояс: ” Швидкий обмін думками, атмосфера в класі – очне навчання найцінніше. Тому педагоги,звичайно, хочуть бачити своїх учнів у кабінетах”. 16 серпня, коли вийшла з відпустки, вона отримала першу дозу вакцини, наразі чекає необхідного дня для ревакцинації.

До слова, ліцей також отримав сучасне мультимедійне обладнання – для кабінетів хімії та математики. «Я наводжу камеру, підключену до ноутбука, на аркуш паперу. Пишу на папері, і це учні бачать на своїх екранах», – демонструє роботу документкамери Ольга Широкопояс.

На сьогодні найвищі показники темпів вакцинації серед освітян у ЗОШ №19 (98%); Житомирському міському ліцеї №1 (98%); ЗОШ №6 імені В.Г. Короленка (92%). Інші заклади подолали необхідний показник у 80 % або ж до нього впевнено наближаються, адже чимало освітян влітку було у відпустках і наразі активно проходять імунізацію.