fbpx
   

Житомирські курсанти візьмуть участь у параді до 30-річчя Незалежності України

Армія | 15:42, 6.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Близько двох місяців курсанти Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова щодня тренуються, аби взяти участь у параді з нагоди 30-річчя Незалежності України.

Про це Суспільному розповів командир роти парадного розрахунку Житомирського військового інституту Микола Токарчук.

За його словами, нині на злітній смузі заводу “Антонов” тривають фінальні тренування учасників і учасниць параду.

Микола Токарчук – один із офіцерів-наставників, які допомагали курсантам опанувати науку бути єдиним цілим у парадному розрахунку. Для нього це вже не перший парад.

“Це мій шостий парад, – каже Микола Токарчук. – На перший парад я потрапив у 2008 році, коли був курсантом другого курсу. Нині – я командир роти парадного розрахунку. Останні два місяці був у складі наставників, які тренували курсантів 1-4 навчальних курсів. Зараз вже всі разом беремо участь у тренуванні – виходимо на фінішну пряму до святкування 30-річчя Незалежності України. Для нас це велика честь брати участь у параді, особливо під час святкування ювілейної дати нашої незалежності”.

Щоденні тренування проходили не лише на плацу інституту. Курсанти займалися посиленою фізичною підготовкою і навіть вивчали теорію, переглядаючи відео власних тренувальних виступів. Кажуть, що до репетицій разом із іншими учасниками готові.

“Мої враження після проходження? – Це, дійсно, важко, але наша коробка, в принципі, тримається, і у нас все виходить”, – каже курсант військового інституту імені С. П. Корольова Юрій Верейко.

Цьогоріч тренуються і дівчата.

“Перше враження – це ейфорія, коли все подобається, все нове для тебе, – каже курсантка Аліса Красьова. – Всі коробки почали чіткіше ходити. Як на мене, ми також”.

Понад два тижні з учасниками і учасницями параду проводитимуть спільні тренування в столиці, аби у день Незалежності України вони пройшли урочистим маршем головною вулицею країни.