fbpx
   

Житомирські фехтувальники привезли золото та срібло з Відкритого лицарського турніру

Спорт | 11:29, 20.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Житомирські фехтувальники Надія Лупенко та Василь Назаров здобули золоту та срібну нагороди на Відкритому лицарському турнірі, котрий проходив у столиці України. Надія Лупенко стала переможницею у бою 3 на 3, а Василь Назаров здобув срібло у груповому бою 12 на 12, – повідомляє Суспільне.

Василь Назаров, який є керівником житомирської школи фехтування та повноконтактних боїв “Фрібург бер”, розповів, що турнір проходив 16 травня у парку “Муромець”. До змагань долучилися сто спортсменів-професіоналів з 10 міст України.

“Мали здорову конкуренцію, бо було багато сильних клубів – Харків, Київ, Львів, Луцьк, Житомир, з Одеси були хлопці та дівчата”, – говорить Василь.

Сам чоловік середньовічними боями професійно займається уже впродовж 10 років, а його дружина Надія Лупенко – 4 роки. Обоє є тренерами з фехтування у школі “Фрібург бер”.

З нинішнього турніру Надія привезла золоту нагороду. До змагань, каже, готувалася 2 тижні. Тренування проходять у спортивному спорядженні, а от бої на турнірі – у спеціальних лицарських обладунках вагою 30 кілограмів для чоловіків та 20 – для жінок.

“Особисто я важу 50 кілограмів, але разом із обладунками виходить 70, – розповідає Надія. – Під час бою ти можеш стомлюватися, але не відчуваєш цього. А от коли знімаєш обладунок, тоді настає ось ця фаза втомленості”.

Турнір проходить під відкритим небом, тож, погодні умови мають велике значення, додає спортсменка. За її словами, на змаганнях у бійців траплялися теплові удари – доводилося приймати жарознижувальні препарати і поливати себе водою, адже на локації, де відбувалося дійство, було мало затінку.

У групових боях або як їх ще називають “стінка на стінку” чоловіки змагалися в категорії “12 на 12”. За словами Надії, жінок у цьому виді спорту мало, тому вони боролися у боях “3 на 3” і ще по двоє спортсменок сиділи на лаві запасних. Дітям запропонували розваги на безкоштовних середньовічних локаціях.

Додамо також, що у 2021 році Василь Назаров та ще один житомирський спортсмен Олександр Масловський стали членами Національної збірної з Середньовічного бою.