fbpx
   

Житомирські екологи закликають не спалювати штучні квіти

Екологія | 16:37, 29.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Перед поминальними днями екологи отримують багато звернень про задимлення, яке йде від кладовищ.

Про це поінформувала Державна екологічна інспекція Поліського округу.

“Зараз надходить багато звернень від громадян, щодо задимлення, яке іде від кладовищ. І таке щороку, перед проводами, люди прибирають, виносять сміття з місць поховання, а це штучні квіти, вінки, які перетворюються на тонни пластикового сміття, хтось викидає сміття в сміттєві баки, інші самостійно утилізують шляхом спалюване, і навіть не задумуються наскільки це шкідливо не тільки для себе но і для оточуючих“, – йдеться у повідомленні.

Яскрава штучна квітка насправді виглядає гарно, до того ж не потребує ніякого догляду. Проте варто пам’ятати, що пластик розкладається щонайменше 100 років, а його на кладовищах – тонни. При спалюванні цієї «краси» в повітря йде велика кількість шкідливих для здоров’я та смертельних речовин.

Найбільшу небезпеку представляють діоксини – сильні канцерогени, які небезпечні в будь-яких концентраціях.

“В цей період працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу не будуть стояти осторонь, а посилять заходи контролю по дотриманню природоохоронного законодавства по місцях шани, з метою запобігання спалюванню сміття у вигляді штучних вінків та квітів, звісно на порушників будуть складатись адмінпротоколи”, – зазначили еокінспектори.

Громадян закликають бути відповідальними, свідомими та віддавати перевагу живим квітам.