fbpx
   

Житомирські діти створили найбільшу картину про Україну (ФОТО)

Cуспільство | 16:44, 24.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Про це інформує сайт Житомирської міської ради.

10-річна Анастасія Стецюк домальовує хмаринки та ромашки. 12-річна Катруся Антоненко – мак. 11- річна Анна Антоненко – соняхи та поле. 9-річна Мар’яна Музичук – хмаринки та рушник… Це – останні дитячі замальовки до унікальної картини про Україну акрилом.

Щоб встановити рекорд до 30-річчя Незалежності України, понад чотири сотні дітей упродовж двох днів згуртувалися над творчим процесом під керівництвом художниці Яни Сіхневич.

Представник Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін оголошує результат: «Висота – 1 м 44 см, довжина 60 м 12 см. Житомир! Новий національний рекорд! Найбільша кількість символів України на картині, створеній дітьми, – 277!!!».

«Те, що ми тут бачимо, – це велике художнє досягнення… Це – найдушевніша картина. Бо діти не гналися за кількістю символів, а зображували те, що близьке їхньому серцю. Цей твір – це сюжет, який не переривається», – вражений від побаченого Віталій Зорін.

Калина, соняхи, мак, птиця, космос, літак «Мрія», хліб, рушник, пшениця, півень, курка, яблука, груші, Карпати, море, кораблі, пам’ятки архітектури, міста України – це далеко не всі образи-символи, які були запропоновані юним художникам. Та все ж давалася можливість змінювати ескіз.

Художниця, яка керувала процесом, каже: діти проявляли ініціативу, бажаючи домалювати ще щось. Так на полотнах з’явилися коти, борщ із ложкою, вареники, гарбузи, снопи та колоски.

«Те, що діти копали глибше, – важливо, – тішиться Яна Сіхневич.- Бо таким чином засобами образотворчого мистецтва виховуються патріотичні почуття у дітей».

Десятирічні Герман Граф, Анастасія Голубенко, Анастасія Невідомська, Аріна Ковтунюк шикуються фотографуватися біля свого малюнку. «Ми намалювали Крим… Бо Крим – це Україна!» , – в один голос впевнено відповідають діти.

До 20:00 картина експонуватиметься на майдані Соборному, опісля переїде на іншу локацію. Потому – буде проведено аукціон, а зібрані кошти спрямують на допомогу дітям, які її потребують.