fbpx
   

Житомирська обласна лікарня готується приймати хворих на COVID

Медицина | 13:26, 28.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Станом на 27 жовтня у Житомирській обласній клінічній лікарні імені Гербачевського для лікування хворих на коронавірус перепрофілювали шість відділень, в яких розгорнули 200 ліжок.

Про це Суспільному розповів керівник обласної лікарні Богдан Леськів.

Житомирська обласна лікарня є лікарнею другої хвилі. Богдан Леськів каже, що розпорядження госпіталізувати людей з коронавірусом у них ще немає, але у перепрофільованих відділеннях вже перебуває три пацієнти з діагнозом COVID-19.

“Ці пацієнти були доставлені до нас, тому що вони потребували високоспеціалізованої невідкладної медичної допомоги, і в процесі надання допомоги та обстеження ми виявили, що в них є коронавірус, – каже Богдан Леськів. – Пацієнти перебувають у вкрай важкому стані через основні захворювання, через черепно-мозкові травми чи інсульти, а також вони перебувають на апаратному диханні, тому перевезення їх у інші лікувальні заклади є доволі небезпечним”.

Для пацієнтів з коронавірусом у лікарні перепрофільовали шість відділень та розгорнули 200 ліжок. До прийому хворих на COVID-19 лікарню готували впродовж року.

“За останніх 12 місяців ми додатково провели близько трьох кілометрів кисневих трубопроводів, вдвічі збільшили кількість дихальної апаратури, втричі збільшили кількість кисневих точок, ми вдвічі збільшили кількість ємкостей для рідкого кисню і зараз можемо приймати близько 7 тонн рідкого кисню”, – сказав Богдан Леськів.

Медичну допомогу пацієнтам із коронавірусом будуть надавати шість медичних бригад, розповідає завідувач інфекційним відділенням №1 обласної лікарні Геннадій Загуменний

“У нас, якщо не вистачає лікарів-анастазіологів, то в ці шість бригад включені лікарі інших спеціальностей, які будуть надавати допомогу пацієнтам з ковідом. При необхідності ми звичайно б хотіли залучити інших лікарів анастезіологів для роботи, тому що це дійсно важка робота з такими пацієнтами”, – розповів Геннадій Загуменний.