fbpx
   

Житомирська 95-та бригада може отримати назву «Поліська»

Армія | 12:02, 29.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Депутати міської ради проголосували за звернення до Міністра оборони України щодо присвоєння 95 окремій десантно-штурмовій бригаді Збройних сил України назву «Поліська».

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

З таким проханням звернулося командування військової частини 0281.

«З метою відзначення бойових заслуг високих показників у бойовій підготовці, зразкове виконання покладених бойових завдань під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, участь в миротворчих місіях під егідою ООН пропоную підтримати рішення щодо звернення до Міністра оборони України про присвоєння бригаді «Поліська», – озвучив прохання міський голова Сергій Сухомлин.

Довідково: 95-та окрема десантно-штурмова бригада (95 ОДШБр, в/ч А0281, пп В1740) — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у м. Житомир.

Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

Навесні 2014 року серед перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов’янськ, а згодом — на різноманітних ділянках фронту на сході України. У липні-серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.

Фото: Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України