fbpx
   

Житомир з понеділка – у “червоній зоні” епіднебезпеки

Cуспільство | 08:14, 31.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирській міській ОТГ до 31 грудня 2020 року діють обмеження карантину. Таке рішення прийнято сьогодні на позачерговому засіданні виконавчого комітету.

Кабміном були враховані пропозиції регіонів. Зазначено, що пропозиції нашого міста були лояльніші, ніж ряду інших міст, де закрилися освітні заклади, торговельні центри та ін.

«Ми не будемо зупиняти громадський транспорт. Але змушені вводити знову обмеження по пільговому проїзду з 10:00 до 16:00 год задля зменшення потоків людей у громадському транспорті зранку і ввечері. Садочки працюватимуть без обмежень. 1-4 класи вчитимуться, інші – дистанційно до стабілізації ситуації. Заклади громадського харчування працюватимуть до 22:00 год з максимальними обмеженнями по кількості в перерахунку в метри квадратні на 1 людину, і це ми будемо контролювати… Перукарні та інші підприємства мають працювати із суворим дотриманням вимог Державної комісії», – повідомив міський голова.

При подальшому рості захворюваності будуть вводитися більш жорсткі обмеження. Робота з перевірки дотримання протиепідемічних заходів буде посилена.

Отож, згідно з сьогоднішнім рішенням виконавчого комітету, яке набирає чинності з 2 листопада, до 31 грудня заборонено:

 •  перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
 •  перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
 •  самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
 •  діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку комунальної власності;
 •  здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
  Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
  Пасажирські перевезення здійснюються без застосування пільг на проїзд у громадському транспорті у період до 10-00 та після 16-00 год, окрім військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та цивільного захисту при виконанні службових обов’язків;
 •  відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);
 •  приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім суб’єктів торговельної діяльності та роботи дитячих зон відпочинку;
 •  приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
 •  відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.