fbpx
   

За незаконну рубку лісів на Житомирщині судитимуть 13 осіб

Екологія, Суд | 11:27, 19.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування стосовно учасників злочинного об’єднання, які здійснювали незаконну рубку державних лісових ресурсів на території Юрівського лісництва у Житомирській області, у тому числі й на території природно-заповідного фонду.

Встановлено, що керівник Олевського лісгоспу, до якого входить лісництво, створив та очолив організовану групу для незаконних рубок. До її складу у різний період входили 13 осіб з-поміж посадовців державної лісової охорони лісового господарства, посадовців спеціалізованого лісозахисного підприємства та приватні підприємці.

Члени групи вносили до офіційних документів занижені дані щодо кількості та якості дерев, які відводились під санітарну рубку. Необліковані дерева зрубували та крали.

Тільки протягом серпня – вересня 2019 року внаслідок незаконних порубок групою заподіяно шкоду державі на суму понад 3,2 мільйона гривень.

Особи обвинувачуються у незаконній порубці лісу, підробленні документів, перевищенні влади та службовому підробленні (статті 246, 358, 365, 366 КК України за різними видами співучасті).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Накладено арешт на 20 об’єктів нерухомості та 6 транспортних засобів, вартість яких повною мірою відшкодує завдану кримінальним правопорушенням шкоду.

Обвинувальний акт скеровано до суду.