fbpx
   

За добу двоє жителів області стали жертвами шахраїв

Кримінал | 11:21, 19.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

За добу двоє пенсіонерів повірили незнайомцям та віддали їм всі свої збереження. Загальна сума збитків склала понад 35 тисяч гривень.

До Коростенського відділу поліції звернулась 85-річна жителька райцентру із заявою про шахрайство, у результаті якого вона втратила понад 15 тисяч гривень. Заявниця розповіла, що в обідню пору на вулиці до неї звернулась жінка, назвавшись представницею великої торгівельної мережі. Вона запропонувала пенсіонерці отримати дисконтну картку з вигідною знижкою на товари. Але для цього потрібно було продемонструвати свою платоспроможність, тобто показати наявні заощадження. Відтак пенсіонерка винесла зі свого помешкання гроші та, за наполяганням «добродійки», поклала у конверт. Потому жінка віддала пенсіонерці конверт та пішла геть. Тільки згодом заявниця виявила, що замість власних заощаджень отримала назад стос порізаного паперу.

До Малинського відділення поліції звернувся житель райцентру із повідомленням про шахрайство відносно його 88-річного діда. Як з’ясувалось, до пенсіонера зателефонував невідомий, який назвався лікарем та повідомив про потрапляння його дочки та онука у ДТП. За словами співрозмовника, травмованих рідних терміново направляють на лікування до обласного центру і для цього необхідні значні кошти. Відтак чоловік дав старенькому годину на збір грошей, а згодом до нього завітав чоловік, який і забрав близько 20 тисяч гривень. Тільки потім пенсіонер зателефонував до онука та дізнався, що з родиною все гаразд, а його ошукали.

Нині в обох випадках розпочаті кримінальні провадження та поліцейські проводять заходи для встановлення причетних до злодіянь. Водночас правоохоронці закликають жителів області бути вкрай обережними у спілкуванні з незнайомцями та дотримуватися низки простих правил, що допоможуть уникнути неприємностей:

  • у разі, якщо вам повідомляють про потрапляння рідної людини у ДТП, раптове захворювання чи травмування, затримання поліцією, екстремальну ситуацію тощо, уточніть усі відомості, у тому числі де саме знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до відповідного закладу (лікарні, поліції) та з’ясуйте всі обставини;
  • спробуйте зв’язатись із людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідними, друзями, сусідами тощо. Розкажіть, що сталося, порадьтеся з ними;
  • ніколи не передавайте гроші, призначені нібито для лікування, відшкодування збитків потерпілим, передоплати за товар чи послугу або іншої потреби, незнайомим людям;

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим поважного віку. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області