fbpx
   

З початку року до поліції Новограда-Волинського надійшло понад 160 хибних викликів

Події | 11:28, 22.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Близько 10 таких повідомлень надійшло від 68-річної місцевої жительки. Відтак щодо жінки складені відповідні матеріали про адміністративні правопорушення.

Зазвичай хибні виклики поліції, а також інших спеціальних служб роблять особи у стані сп’яніння, інколи недоречно жартують діти. Зокрема, тільки на Звягельщині з початку року поліцейські зареєстрували понад 160 хибних викликів.

Так, до правоохоронців Новоград-Волинського РВП неодноразово зверталася 68-річна місцева жителька. Зазвичай жінка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, телефонує до поліції та розповідає про уявне правопорушення: виникнення різних інцидентів з її співмешканцем, у тому числі й щодо бійок та інших видів насильства. Востаннє жінка звернулась до поліції із повідомленням про відмову її чоловіка їсти.

Щоразу, опрацьовуючи виклики заявниці, поліцейські з’ясовують, що жінка сама провокує конфлікти, згодом повідомляючи, що насправді жодних непорозумінь немає і у неї все гаразд. Інших свідчень протиправних дій з боку будь-кого стосовно заявниці виявити не вдається.

Тож поліцейські неодноразово притягували жінку до адміністративної відповідальності за ст. 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Слід зазначити, що завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань тягне за собою накладення штрафу від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 3400 гривень).

Водночас законодавством передбачено кримінальну відповідальність у разі неправдивого повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками. Статтею 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) КК України за такі дії передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк до 6 років.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області