fbpx
   

З 10 вересня у Житомирі зміниться рух громадського транспорту

Інфраструктура | 16:13, 5.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі затвердили зміни до автобусної та тролейбусної мережі. Необхідність цих змін пояснюється тим, що діюча мережа затверджена ще у 2015 році й на сьогодні вже не є актуальною через припинення роботи окремих маршрутів  та  зміну схем руху автобусів.  

Начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Констянтин Підпокровний каже: автобусна мережа на сьогодні не є збалансованою:  одні маршрути  –  рентабельні, деякі –  збиткові. Ці зміни мають стимулювати  до впорядкування і приміських маршрутів,  що працюють на міській автобусній мережі та створюють конкуренцію ТТУ та міським автобусам. Для вирішення  останнього питання  буде відновлено діалог з ОДА.

Основні зміни до автобусної мережі:

  • Скасовуються 5 маршрутів автобусної мережі, які упродовж кількох років не працювали (маршрут №40, 47, 2, 53, 53А). Відповідно, конкурс  на ці маршрути оголошувати не будуть.
  • Без змін залишать  6 маршрутів  (1,7,8,26,33,58), більшість з яких  забезпечують автобусами мікрорайони без тролейбусного сполучення.
  • З’явиться новий автобусний маршрут Крошня-Богунія-Корбутівка. Подібний маршрут існує, однак пролягає через центр міста. Автобусний маршрут №3 напряму сполучатиме Крошню та Богунію через проспект Незалежності.
  • Маршрут  №44  рухатиметься по-новому: Чуднівська – Велика Бердичівська –  Вітрука – Сльоти  – вул. Бориса Тена.
  • Вулиця Бориса Тена сполучатиметься з Богунією маршрутом №11, який також забезпечить сполученням вулицю Шептицького.
  • Маршрут №5  продовжено буде до  вулиці Соснової  та пролягатиме по  вулиці Мазепи до Малинського ринку.

Зміни до міської тролейбусної  мережі:

Основна  проблема діючої  тролейбусної мережі  –  концентрація  руху тролейбусів  у центральній частині  міста (вул. Київська, Вітрука, Велика Бердичівська), де курсує тролейбус №1 та 1 А. Сюди ж заїжджають з  усіх мікрорайонів тролейбуси маршрутів 2,3,4,15.

  • Випуск тролейбусів буде збільшено на 10 одиниць.  Щоденно на лінії ТТУ випускатиме 94 тролейбуси. Вдвічі збільшать випуск тролейбусів у напрямках  Крошні  та Корбутівки, скоротиться інтервал руху.
  • Корбутівку забезпечуватимуть тролейбусні маршрути №15 та 15А, які з’єднають Корбутівку з Київською, Вітрука, Великою Бердичівською та  Фещенка- Чопівського.
  • Тролейбус №1  курсуватиме від залізничного  вокзалу по Київській, Театральній та Великій Бердичівській до площі Польової.