fbpx
   

Юлію Єлістратову відсторонили від змагань за день до старту на Олімпіаді-2020

Спорт | 18:26, 26.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Відсторонення пов’язане з допінгом, – інформує Суспільне.

Українську триатлоністку Юлію Єлістратову відсторонили від змагань. Рішення ITA означає, що Єлістратова пропустить Олімпійські Ігри в Токіо, про це повідомляє офіційний сайт НОК.

У Національному олімпійському комітеті повідомили, що відповідне рішення було прийнято Всесвітньою агенцією з тестування (ITA). Відсторонення є тимчасовим, на час розгляду її справи.

Юлія Єлістратова мала виступити на четвертих у кар’єрі Олімпійських Іграх у вівторок, 27 липня. Але тепер змушена їх пропустити.

У чому полягає справа Єлістратової?

Рішення про відсторонення Всесвітня агенція ухвалила по справі Єлістратової через допінг. Спортсменку підозрюють у справі вживання препарату еритропоетіну – речовини, яка поліпшує доставку кисню до м’язів і впливає на їхню витривалість.

Позитивну допінг-пробу світовая федерація триатлону взяла у Єлістратової під час виступів 5 червня на кубку з триатлону, що проводився в Україні. 24 липня організація дізналася про позитивний результат допінг-проби українки, зроблений акредитованою лабораторією WADA у Польщі.

Єлістратова має право запросити аналіз зразка “Б” допінг-проби та оскаржити рішення щодо відсторонення у Спортивному арбітражному суді. До того ж часу вона не має права змагатися.

Єлістратова – не перша українська спортсменка, яку відсторонили перед Олімпіадою. Перед початком Ігор у Токіо відсторонення отримав важкоатлет Дмитро Чумак. А гімнаста Олега Верняєва дискваліфікували на чотири роки через вживання допінгу.