fbpx

Як жителі Новограда-Волинського допомагають один одному під час карантину?

Здоров'я | 18:18, 30.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Котрий тиждень поспіль наша країна переживає карантин по домівках. Кожного дня громадяни країни стикаються з транспортними, фінансовими, моральними труднощами.

Українці зрозуміли, що вихід один – самоорганізовуватись, брати в свої руки справу взаємопідтримки одне одного, звернути увагу на тих, хто поруч та потребує допомоги.

В багатьох містах України тривають численні благодійні акції та флешмоби як онлайн, так і в реальному житті. «Підвези лікаря», збір продуктових та медичних наборів для малозабезпечених, доставка продуктів літнім людям, підтримка лікарень апаратами ШВЛ та медикаментами і багато інших. Вся країна згуртувалась навколо боротьби з епідемією.

Новоград-Волинський не став виключенням.

Звягельчанин Григорій Кузьмич запустив у роботу ресурс, де кожен може подати заявку і стати волонтером, аби запобігти розповсюдженню небезпечного  захворювання або ж відправити кошти на допомогу медичному персоналу.

У Новограді-Волинському створено інформаційний центр з доставки на час карантину продуктів харчування та ліків. Про це повідомляє відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради.

Ті мешканці Новограда-Волинського, що перебувають в групі ризику, знаходяться на самоізоляції, однак не мають рідних та близьких в місті, можуть звернутися до соціальних служб. Для таких громадян діють гарячі телефонні лінії для організації доставки їм додому продуктів та ліків: 3-83-43; 2-03-04; (067) 771-15-07; (063) 172-77-01; 2-03-89.

Народний депутат України кількох скликань Володимир Литвин звернувся до жителів Новограда-Волинського і району з ініціативою об’єднати зусилля громади у боротьбі з коронавірусом. Разом з братами, він передав кошти на благодійну допомогу медичним закладам району та засоби захисту, медичне обладнання на декількасот тисяч гривень.

Швейна фабрика “Леся” продовжує доводити, що на даний момент є одним з найкращих соціально відповідальних підприємств міста. На підприємстві почали масове виробництво захисних костюмів для медпрацівників, які контактують з хворими на COVID-19. Ініціатором став колектив швейної фабрики “Леся”.

Благодійний фонд «Майбутнє Полісся» запровадив програму «Допоможи лікарю».

Головною метою програми є запобігання поширенню коронавірусної хвороби, захист лікарів та інших громадян від можливого ураження COVID-19, покращення якості та збереження доступності медичної допомоги; зміцнення матеріально – технічної бази медичних закладів та установ; підвищення ефективності лікувально-діагностичних процедур.

Працівники фонду дуже вдячні всім небайдужим громадянам, які роблять свій внесок у спільну справу: перераховують кошти, надають практичну допомогу в організації підвезення та розповсюдження медичних препаратів, надають власний транспорт для потреб фонду. Будь-яка допомога є вкрай важливою і необхідною.

Внаслідок спільної роботи волонтерів та громадськості КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» перераховано десятки тисяч благодійної допомоги від підприємств та фізичних осіб, вручено десятки одиниць захисних засобів та медикаментів благодійниками.

Також була започаткована програма “Підтримка та захист працівників соціальної сфери”.

Мета цієї програми — запобігання поширенню коронавірусної хвороби та сприяння у захисті працівників соціальної та освітньої сфери, працівників державних, комунальних закладів та установ шляхом надання благодійної допомоги у вигляді засобів індивідуального захисту.

«Не варто просто чекати і на когось сподіватись. Час спливає, а біда наближається. Потрібно об’єднуватись і максимально забезпечити наших лікарів та пацієнтів усім необхідним, для боротьби зі страшною недугою COVID-19» – вірно зазначають новоградські волонтери у соціальних мережах та інтернет-сайтах, закликаючи звягельчан об’єднати зусилля у боротьбі з коронавірусом.