fbpx
   

Як працюватимуть школи з 1 вересня. Пояснює Міносвіти

Cуспільство, Освіта | 17:21, 25.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

З 1 вересня в жовтій та помаранчевій карантинній зоні в очній формі працюватимуть лише ті школи, де кількість вакцинованих вчителів перевищує 80%.

Про це Суспільному повідомив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти Юрій Кононенко.

“Якщо це стосується зеленої, жовтої чи помаранчевої зони то заклади освіти будуть працювати в будь-якому випадку. Якщо десь буде червона зона, то буде працювати постанову КМУ, яка говорить про те, що здобувачам освіти відвідування закладів освіти забороняється, але це не стосується дошкільної освіти і початкових класів – з першого по четвертий. При цьому, треба враховувати що в жовтій і помаранчевій зоні 80% працівників закладів повинні бути вакциновані. Якщо цього немає, то заклад все одно працює, але в дистанційному режимі”, – пояснив Кононенко.

За даними МОН, станом на 15 серпня майже 42% працівників шкіл, або ж 450 тисяч людей, були вакциновані від COVID-19. Найбільше вакцинованих освітян у Київській області – приблизно 60%. А в таких областях як Житомирська, Рівненська, Волинська показники найменші.

“Ми сподіваємося, що місцевими органами влади ведеться активна пропагандистська робота для того, щоб якнайбільше працівників освіти було провакциновано”, – наголосив Кононенко.

Раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявляв, що у багатьох містах України частка вакцинованих освітян перевищила 80%.

“На сьогодні у нас велика кількість міст, де у школах вакциновано більше 80%. Крім того, захворюваність серед дітей від 0 до 19 років жодного разу не перевищувала 8,5%. Тому, ми чітко говоримо, що сьогодні немає даних про те, що вірус “Дельта” більше вражає дітей. А тому ми будемо дозволяти освітній процес, якщо буде 80% вчителів вакцинованих. Далі будемо дивитися на динаміку”, – повідомив Ляшко.