fbpx
   

Вже завтра на Житомирщині стартує рік Івана Огієнка

Культура | 15:30, 14.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Цьогоріч Житомирщина відзначає 140-річчя з Дня народження відомого українського церковного і громадського діяча, історика церкви, науковця митрополита Іларіона (Івана Огієнка).

Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка запрошує житомирян та гостей міста взяти участь в урочистостях, які відбудуться 15 січня.

У рамках проведення заходів зі вшанування нашого видатного земляка відбудуться різдвяні віншування «Даруй літа щасливії нашій славній Україні!», присвячені цій ювілейній даті.

Коли? Початок о 12.00.

Де? Свято-Михайлівський кафедральний собор м. Житомира.

Різдвяні твори прозвучать у виконанні народного хору Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Керівник – Ірина Біленікіна.

Того ж дня о 13.00 біля пам’ятника Івану Огієнку на вул. Михайлівській у Житомирі розпочнеться мітинг-реквієм до 140-річчя від дня народження митрополита.

Довідково. Рішенням восьмої сесії Житомирської обласної ради восьмого скликання від 16 грдня 2021 року 2022 рік оголошено в області роком Івана Огієнка.

Іван Огієнко народився 15 січня 1882 року в Брусилові на Житомирщині. Він відомий як ініціатор створення Українського народного університету та Кам’янець-Подільського державного народного університету (зараз Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), ректором якого він був. В уряді Директорії діяч перебував на посадах міністра освіти, міністра ісповідань, а потім – Головноуповноваженого уряду УНР.

Іван Огієнко також добре відомий своїми підручниками з української мови, працями про українську історію, культуру, релігію. Окрім того, саме він ініціював звернення до Вселенського патріарха про надання українській церкві автокефалії, що зібрало кілька тисяч підписів. Іван Огієнко також переклав Біблію українською мовою.