fbpx
   

“Ворожка” видурила у житомирянки понад 160 тисяч гривень

Кримінал | 15:48, 24.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

До Житомирського відділу поліції звернулась 40-річна жителька обласного центру, яка, повіривши вуличній «ворожці», винесла з дому заощадження у гривнях та іноземній валюті та ювелірні вироби.

За словами заявниці, на вулиці до неї звернулась незнайомка та повідомила, що її дитина може скоро померти від тяжкої хвороби. Аби цього не сталось, потрібно було провести обряд над заощадженнями. У результаті родина втратила понад 160 тисяч гривень та цінні речі.

Тож поліцейські розшукують причетну до шахрайства за вказаними заявницею прикметами: це жінка зростом близько 165-170 см, має смагляву шкіру, вдягнена в куртку рудого кольору, темні штани, світлу футболку.

У рамках розпочатого кримінального провадження за ст. 190 (#Шахрайство) КК України тривають заходи для встановлення осіби, причетної до злодіяння.

Разом з тим, правоохоронці закликають громадян бути обачними у фінансових питаннях.

Пам’ятайте, що конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі. Цю інформацію маєте знати тільки ви. Працівники банків не можуть просити вас вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів!

Спілкуючись у соціальних мережах, пам’ятайте, що ваша інформація доступна іншим користувачам та може бути використана зі злочинною метою. Відтак уважно ставтеся до оприлюднення особистих даних, перевіряйте налаштування конфіденційності, користуйтеся кількома рівня захисту для запобігання «злому» вашої сторінки. Вашу особисту інформацію шахраї можуть використати, аби переконати у справжності ситуації.

Не довіряйте вуличним ворожкам та цілителям. Пам’ятайте, що шахраї, полюючи на ваші кошти, використовують психологічні прийоми, аби тиснути на найбільш чутливі місця, та користуються вашою довірливістю і розгубленістю. Тож не вступайте на вулиці у тривалі розмови з незнайомцями, не передавайте їм до рук особисті речі, ніколи не виносьте з дому заощадження та цінні речі для проведення сумнівних обрядів.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом!