fbpx
   

Володимир Литвин: Як судді Конституційного Суду “підмахнули” собі і усій владі

 Поділитися

Поділитися в

Як судді Конституційного Суду “підмахнули” собі і усій владі.

Рішенням про неконституційність обмеження зарплат у бюджетній сфері для вищого корпусу владців, у т.ч. суддів, прокурорів і депутатів, до 47230 тис. гривень, судді КС заодно повернули собі та усім начальникам (а їх не злічити) зарплати у сотні тисяч і навіть мільйони.

Таким чином, вони виконали за Уряд і Верховну Раду вимоги міжнародних поводирів України «не ображати» лімітом у 47 тис. усіх тих, хто перебуває під їх патронатом і виконує роль пастухів для українців.

В іншому випадку публічний розгляд цієї вимоги у встановлений спосіб (на ВР) викликав би розголос і негативний суспільний резонанс.

Зверніть увагу, що повідомлення про це рішення з’явилось напередодні вихідних. Розрахунок очевидний – зробити його менш помітним, не викликати збурення. А далі буде робитися все, щоб перекрити інформацію іншими новинами.

Отримавши персонально для себе «приз», судді КС заодно визнали неконституційним призначення попереднім президентом А.Ситника головою НАБУ, яке, і це навіть не приховується, перебуває під щільним зовнішнім управлінням. Що, зрозуміло, явно не влаштовує вищі ешелони влади.

Звідси – підкилимова боротьба за те, щоб перебрати цей потужний важіль впливу і упокорення чиновників до своїх рук. Спроби через ВР здійснити підкоп під голову НАБУ жорстко присікалися кураторами України.

Тепер є можливість розводити руками і посилатись на незалежність КС, рішення якого ніхто й ніде оскаржити не може.

Реально ж відбувся взаємовигідний обмін: вам та подібним вам – захмарні зарплати, нам – посада голови НАБУ.

Перефразовуючи відоме прислів’я, можна стверджувати: державні вовки – ситі, державні вівці – цілі.