fbpx
   

Володимир Литвин: Вони шукають гроші на медицину, не виходячи з кабінетів!

Медицина | 18:26, 18.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

На запитання журналістів, а кого, на Вашу думку, можна назвати в Україні людиною 2020 року?, одразу відповів: професора медицини Голубовську. А в її особі усіх медичних працівників, які самовіддано рятують життя хворих, протистоять пандемії. У багатьох випадках не завдяки, а на противагу злочинно бездіяльній владі.

Вже хоча б тому, що як стверджує авторитетне британське видання «The Economist» масова вакцинація в Україні можлива лише з 2022 року, а скоріше за все – з 2023-го. У цьому питанні їй відведено останнє місце у Європі. Навіть Білорусь і та поставлена перед Україною.

На останніх зустрічах (17 грудня ц.р.) з медиками Малина та Радомишля (Житомирська область) ті попросили мене публічно виголосити їх позицію, яку б почули Президент, КМУ і ВРУ:

– ми навчились протистояти пандемії, маємо все необхідний безцінний досвід. Навіть при вкрай мінімальному забезпеченні необхідним. І якщо люди самі не запустили захворювання;

– ми отримали певне підвищення зарплат, зважаючи на ризики, на які наражаємо себе та свої родини;

– ми не готові та не погодимось на повернення до попередніх зарплат, навіть якщо пандемію буде оголошено подоланою. 4-6 тисяч для медичного працівника – це знущання.

Далі його терпіти ніхто не буде:

– ми повинні попередити, що якщо влада негайно не виправить ганебну ситуацію з бюджетом на 2021 рік в частині фінансування медицини, вона зазнає колапсу.

Зокрема, через масову еміграцію медичного персоналу до середнього віку включно. Залишаться лише ті, яким вже пізно налагоджувати нове життя за межами України. І поодинокі «невиліковні» патріоти.

Абсолютно правильна і по-справжньому державна постановка питання. Особливо на фоні бідкання високих діячів з приводу того, що коштів не вистачає на медицину через непереборні обставини з фінансами, хоча вони, не покладаючи рук, їх шукають.

Можу підказати, де знайти: далеко ходити не треба, а просто обмежити апетити на утримання себе й державного апарату. Принаймні залишити його на рівні 2020 року. І коштів вистачило б на масову вакцинацію населення, і не в 2022-2023-му роках, а вже наступного.

Це ж треба демонструвати таке публічне цинічне ставлення до народу: виплачувати 4 млн. доларів премії діячу НАК Нафтогаз Вітренку, коли державна казна порожня, і тут же підсаджувати його на посаду міністра. Отже, не там шукаєте! Подивіться ще, наприклад, на зарплати у так званих наглядових радах.

Запрошую державних «уболівальників» за країну й народ на наступні зустрічі в лікарнях у віддалених містах і містечках. У вам буде можливість не через телевізор, а дивлячись у вічі людям розповісти про свою «титанічну» діяльність. Може чимось і особисто підтримаєте периферійні медзаклади, побачивши, що вони собою являють.

До відома: цього разу передав лікарням Малина та Радомишля 4 концентратори кисню, 50 захисних костюмів багаторазового використання, 10 пульсоксиметрів, 600 масок.

P.S. Виявляється, що «слуги народу» у ВР придумали для себе щось на зразок нового «кодексу будівничих комунізму». Відповідно до нього, тепер депутати вже мають бути не слугами народу, а слугами президента – реалізовувати його передвиборні пропозиції, розповідати про його успіхи і, боронь Боже, критикувати КМУ.

А для цього слід обов’язково узгоджувати свою позицію аж (!?) з прес-службою фракції. Інакше кажучи, бути ще й слугою прес-служби. Конституція, закони, той же регламент ВРУ, схоже, тепер відміняються. Утім, як і звітування перед виборцями.

Дитячий садочок та й годі.

Ці діячі дедалі більше нагадують дітей, які загубились від батьків, і далі не знають, що робити…