fbpx
   

Володимир Литвин відвідав Будинок дитини у Новоград-Волинському

Cуспільство | 17:37, 16.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

На доповнення до попереднього допису.

Відвідав також Будинок дитини у Новоград-Волинському. Дещо передав для дітей. Поспілкувався зі співробітниками закладу та волонтерами – студентами медичного коледжу.
Життєдіяльність Будинку завжди була у моєму полі зору. Саме тому його ще й досі остаточно не прикрили. Хоча такі наміри влада не полишила.

Колектив бореться за дітей та й за себе також. Зараз тут залишається 24 дитини. Щоб перепрофілювати Будинок на реабілітаційний центр (а потреба у ньому велика), потрібна підтримка міста й області. Поки що все на рівні розмов та ентузіазму небайдужих співробітників.

Приклад з цього ж ряду. У місті була школа-інтернат. Добре оснащена. У тому числі й за моєю підтримкою. Для дітей вона була гарною домівкою. Відбивав усі спроби її закриття під приводом, що діти мають виховуватись у сім’ях та бути соціалізовані в звичайні учнівські колективи. І ніхто з начальників навіть не цікавився питанням, а чому діти за живих батьків опинилися в інтернаті? І що буде з ними після їх повернення у сім’ї. У яких, зрозуміло, не все гаразд.

Після виборів 2019 р. школу закрили. Перепрофілювали. Можливо, ліцей з посиленою фізичною підготовкою й потрібен. Але не за рахунок інших дітей.

Запитую усіх причетних до освіти, дитячих питань: а яка доля дітей, що навчались та виховувались до цього в закладі? Скільки з них продовжує навчання і в яких школах? Яке це навчання?

У відповідь: знизування плечима. Мовляв, не набридай. У нас є справи важливіші.

Можливо. А совісті й відповідальності точно немає.

Утім, людям, схоже, це подобається. Бо на жовтневих виборах знову підсадили місцевих керівників на посади.

Кажуть: а що нам залишалося робити. Платили ж за голос непогано. Причому, як розповідають тепер, за невеликим винятком платили всім. Добре ілюструє це той факт, що в одному населеному пункті майже 100-відсотково «проголосували» 98 відсотків – живі, мертві й ненароджені.

Невже, не зрозуміло, окрім усього іншого, що платили з того, що вам раніше не додали, що бюджет для них, як власна комора.