fbpx

Володимир Литвин: Так допомога чи позичка? І зовнішнє управління

 Поділитися

Поділитися в

Влада і підконтрольні ЗМІ випромінюють чергову радість: ЄС надав Україні допомогу у 1,2 млрд. євро. Отже євровибір правильний, рухаємося вірним курсом, відтак – заслужили.

Правда, чомусь не говорять, що це кредит, хоча й не під великі проценти. Але під умови. Головна – співпраця з МВФ і виконання його вимог. У тому числі й щодо продажу землі іноземцям. Далі – вимоги вже власне ЄС. Гадаю, що вони, зокрема, стосуватимуться вільного вивезення кругляку з України, тобто того, що ще залишилось. Далі – гуманітарні вимоги, включаючи недопущення дискримінації сексменшин і т.д. і т.п.
Нагадаю: з 2014 р. ЄС надав Україні 22,4 млрд. доларів. Додайте сюди запозичення і гранти від Вашингтону – порядку 4,5 млрд. дол. на рік.
Питання: куди пішли ці гроші? Хто буде їх віддавати?
Відповідь: марнотратство і грабунок стали способом життя групи людей, які у владі і біля неї. Ці кошти також йдуть на утримання агентів впливу – грантоїдів. Утім, з 2014 року вони злились з владою і багато в чому стали владою.
Україна дедалі «впевненіше» переводиться в режим зовнішнього управління. В західних ЗМІ відкрито вказується на необхідність взагалі відсторонення українського уряду від зовнішнього фінансування. Передачі, зокрема, цієї функції авторитетній американській кампанії «з досвідом роботи в регіоні та історією боротьби з корупцією».
Виходить, що немає вже й довіри до грантоїдів. Схоже що на підсилення знову делеговано Саакашвілі. Тепер – у ранзі віце-прем’єра з реформування України. А що робитиме чинний віце-прем’єр з євроінтеграції? І скільки їх потрібно?
На Заході, коли постає проблема, її розв’язують. У нас – створюють нові структури і посади. Робити нікому – усі командують. Пара йде в гудок. Безглузді реорганізації і зростаюча армія чиновників з’їдають значні кошти.
За наявності такого нового віце-прем’єра Шмигалю на роботу вже можна не ходити.
Конфлікти в КМУ – гарантовані. За місяць. Після цього вони будуть перенесені на Президента.
Адже Саакашвілі на будь-якій посаді вважає себе недооціненим. Звичне явище для агресивної натури, яка вбачає в собі генія.
Очевидно, що розуміння цього є, але ж рішення приймаються не в Україні.
Українців тримають за тубільців. А вони й раді, що ними «поганяють» зайди. Головне, щоб не свої.
Де таке бачено, щоб з титульної нації не віднайти на посаду українця?
Люди добрі, коли ви вже почнете хоча б ставити собі це питання?