fbpx
   

Володимир Литвин: Самотні громадяни України кинуті напризволяще

Cуспільство | 15:52, 27.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Самотні громадяни України кинуті напризволяще.

Після новорічних та різдвяних свят продовжив відвідування лікарень Житомирщини:

у Брусилові передав до її потреб 30 комбінезонів захисних (багаторазового використання), 450 масок, 600 рукавиць захисних, 30 л антисептика;

Коростишеві – 2 концентратори кисню (на 10 л кожен), 250 масок, 20 комбінезонів захисних (багаторазового використання), 3 пульсоксиметри.

Оскільки після трагедії у будинку для самотніх людей похилого віку в Харкові влада вдалася до єдиного, що вона уміє, – перевірок подібних закладів по країні, відвідав таку установу у селищі Довбиш (донедавна Баранівського району), щоб вкотре надати йому допомогу. Тим більше, що безпосередньо долучався до його облаштування.

Передав для закладу 100 кг борошна, 100 кг цукру, 2 пульсоксиметри, памперси, пелюшки тощо.

Поспілкувався з його мешканцями. Вони ж розповіли, хто з моїх давніх знайомих вже пішов з життя.

В цьому інтернаті сьогодні перебуває 28 людей. Опікується ними Штих С.М. Вона, її родина та 30 співробітників – справжні подвижники благородної справи.

А тепер про те, як виживають ці подвижники: жодної допомоги з боку держави немає. 75% від пенсій тих, хто в ньому проживає (лише в однієї людини вона складає 2,8 тис. гривень, решти – не дотягує до 2 тис.) не вистачає навіть на сплату електроенергії.

Зауважу, що комунальні послуги (ту ж електроенергію, газ і т.п.) такі установи сплачують як комерційні структури.

Додайте сюди ще необхідні кошти на заробітну плату персоналу (30 х 6 тис. гривень) – 180 тисяч. Та інші обов’язкові платежі.

Не кажу вже про харчування та все інше – прання, прибирання, опалення…

Питання до Зеленського, Шмигаля та усієї депутатської раті: невже, окрім перевірок, не можна зробити так, щоб держава бодай чимось і у чомусь подбала про таких людей, підтримала тих, хто чесно виконує цю місію. Особливо у сільській місцевості. Хоча б у тих же питаннях платежів за газ, електроенергію. Для початку…

Не менш кричуща проблема: чому владу вже не цікавить взагалі те, як доживають віку самотні люди? І скільки їх згорьованих і голодних у холодних оселях?

Скажу відверто: нікого це не хвилює – ні у Києві, ні на місцях. В усякому разі інформації на цю тему я так і не зміг отримати.

І головне: чому держава і влада скинула із себе догляд за самотніми літніми громадянами на приватні руки? Чому? Кому потрібна така держава і така влада?