fbpx
   

Володимир Литвин: Перекроюють країну як свої маєтки

 Поділитися

Поділитися в

«Намальоване» в кабінетах нове районування України, в тому числі формування окремих фактично національних утворень поруч з кордонами відповідних сусідніх держав, спричинило застереження з приводу того, що це призведе до сплеску сепаратизму, а зрештою до аналогічних з Кримом наслідків. Простіше кажучи, – до освяченого згори розшматування України.

Не вдаючись до аналізу такої поспішно-аматорської, з дозволу сказати, адміністративно-територіальної реформи, наведу лише декілька маловідомих історичних фактів:
за свідченням зятя М.Хрущова – О.Аджубея, керівник Угорщини Я.Кадар «ставив перед Хрущовим питання про передачу Угорщині району в Закарпатті, населеного майже на 90 процентів угорцями, з відповідною компенсацією земельними угіддями й матеріальними розрахунками». Схоже, минуле реанімується, проте навіть без будь-яких компенсацій;

добре розуміючи неминучість пробудження національних почуттів народів адміністративно об’єднаних в області, краї та республіки і загалом Радянський Союз, Ю.Андропов, очоливши СРСР, вирішив відійти від національного поділу країни. Для цього доручив підготувати пропозиції про організацію Радянського Союзу за принципом штатів, взявши за основу для них чисельність населення, виробничу доцільність і т.п., зробити таким чином, щоб утворююча нація була «погашена».

Спочатку було сконструйовано 15 варіантів такого поділу, потім – три. Врешті-решт вийшли на 41 штат. Ю.Андропов не встиг схвалити остаточний «проект». К.Черненко – теж… М.Горбачов розробив свій проект оновлення Союзу… Що з цього вийшло – відомо.

Те, що сьогодні пропонується абсолютно далекими від знання і розуміння України її управлінцями – це шлях до хаосу, дезінтеграції, а далі – розбігання територій. Якщо ж люди думають, що усі ці «новації» негативно не позначаться на їх долі, то вони глибоко помиляються.