fbpx
   

Володимир Литвин: Добрі справи у злодійський спосіб не роблять, або скільки ще вони будуть чудити?

 Поділитися

Поділитися в

13.10. Зеленський ощасливив повідомленням про проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування. На ньому виборцям запропонують дати відповідь на 5 питань.

Але ще невідомо яких і невідомо про що. Просто у розвиток передвиборчих агіток «слуг народу»: «А що думаєш ти?», «Буде так, як вирішиш ти».

Демократичний світ не знає подібної практики, щоб перед голосуванням виборцям пропонували пройти опитування. Якщо вже так пече, то потрібно це робити на виході з виборчих дільниць. Інакше це виглядатиме як тиск на користь президентської партії. Особливо з урахуванням того, що кожному з п’яти питань президент присвятить відеоролик.

Це приклад новітньої виборчої технології. Цинічної і безпардонно-нахабної.

Щоб прикрити таке політичне сороміцтво бодай якоюсь видимістю правової прийнятності, цю технологію запхали в реєстр виборців, а вироблення процедури скинули на ЦВК.

Звісно, наповнену своїми людьми. Для цього попередній склад Комісії, наплювавши на всі норми закону, демонстративно розігнали.

Нагадаю, що Верховна Рада двічі не підтримала спроби вмонтувати норму щодо подібного опитування у Виборчий кодекс. А ЦВК не може організовувати опитування, оскільки не наділена повноваженнями з цього приводу.

Заздалегідь можна прогнозувати, що охоплення опитуванням і його результати будуть такими, які потрібні. Ними влада прикриється, а також перекладатиме відповідальність на народ. У тому числі за невиконання головного з обіцяного – забезпечення миру в Україні, її цілісності.

До всього цього, публічної відповіді потребує питання: у скільки обійдеться державі така партійна технологія? Хто візьме на себе відповідальність за внесення змін до держбюджету? Хто відповідатиме за нецільове використання бюджетних коштів? Як співвідноситься з мораллю така забаганка, коли лікарям вже доводиться вибирати, кому надавати перевагу у врятуванні від коронавірусу?

І останнє: чи розуміють ініціатори такої новації, що людям практично неможливо розібратися в тому, що буде запропоновано у бюлетенях і яких, до того ж, буде з півдесятка?

Можливо, розуміють і роблять так, щоб остаточно заплутати людей, а комісії «правильно» порахують. Все роблять за Сталіним: не важливо як голосують, головне – хто і як рахують.