fbpx
   

Володимир Литвин: Діти та й годі!

 Поділитися

Поділитися в

Президент обіцяє збільшення лікарняних ліжок для лікування ковід-хворих майже удвічі – з 50 до 91 тисячі. Втішив і заспокоїв.

Але ж справа не тільки і не стільки у ліжках. Утім, їх розгорнути потрібно було вже давно.

Проблема в оснащенні. Тим же киснем. Суцільний крик, що хворі задихаються від його нестачі, заполонив країну. Влада в особі Степанова все спростовує. Виходить, що медичні працівники та пацієнти даремно б’ють на сполох, вводять в оману себе й суспільство. А міністр знає правду, яка відкрита тільки для нього.

Відповідно Президент з цього приводу мовчить. Очевидно, його влаштовує офіційна брехня у ранзі державної політики.

Утім, не мовчить, а продовжує зводити рахунки з Порошенком. Знайшов час. Що з цього приводу можна сказати? Лише те, що говорять у таких випадках: чума на обидві ваші домівки.

І головна проблема: під ковідних хворих можна відвести й 150-200 тис. ліжок. Питання лише в одному – хто до них підходитиме. Катастрофа з медичним персоналом.

Подивіться, скільки хворих припадає на одну медсестру. Чому «лето красное пропели» і палець об палець не вдарили, щоб підготувати необхідний резерв медиків, подбати про їх оснащення.

Через пень-колоду вирішується питання зарплат для медиків. Тоді як себе (у плані лікування та фінансування) не забули. Проект Держбюджету на 2021 р. – наочне тому підтвердження.

Та й як воно буде інакше: відповідально і по-державному. Адже міністр дуркувато спростовує все, що не вкладається у його сприйняття ситуації, ялозить своїми персональними відчуттями перебіг хвороби і робить на них «відкриття». Гадає, очевидно, що вся країна, затамувавши подих, чекає повідомлення про стан його здоров’я. Ленін і Сталін – в одному флаконі.

Мабуть, щоб якось заспокоїти налякане й озлоблене суспільство, надали оптимістичну, з погляду влади, статистику. Мовляв, дивіться і не панікуйте: на вересень 2020 р. в Україні померло 426687 людей, тоді як за це період 2019 р. – 436533. Тобто 9846 чоловік менше. Отже, й не так погано у нашому домі. Все інше – дрібниця. Зокрема, й те, що на 100 померлих народжується 52 дитини.

Очевидним є те, що необхідно робити. Негайно. Проте треба констатувати, що пропозиції з цього приводу викликають негативно-ворожу реакцію. Сприймаються, як підкоп під владу.

Залишається одне – не мовчати. Усім! Тоді почують.