fbpx
   

Володимир Литвин: Черговий захід на те, щоб набути влади, а далі обміняти її на народну власність

 Поділитися

Поділитися в

І.Д.Папанін був одним із улюбленців Сталіна, але коли знаменитий полярник захопився облаштуванням своєї дачі, той роздратовано зауважив: «Очень много хочет снять с одной льдины».

Схоже, що наші політики прагнуть зняти останнє з країни, оскільки масово мобілізуються на місцеві вибори 25 жовтня. А зняти планують найласоміший шмат – українську землю. Звідси й власне такий несамовитий інтерес до них та вкидання величезних грошей. Звісно, не своїх кровних, а витягнутих з держави.

Візьміть лише зовнішню рекламу, якою вже заліпили всю країну. А один борд – це 3-5 тис. гривень на місяць. Їх же по Україні сотні тисяч.

Друге питання – що несуть вони людям? Візьмемо, для прикладу, лише окремі зразки такого «листування» з народом:

«Батьківщина – команда, яка знає, що робити: «знає» вже майже 25 років. Проте ховає свої знання від народу, бо жодного разу за всі десятиліття у владі не спромоглась до реалізації того, що «знає».

«За майбутнє рідної землі»: до майбутнього кличуть тоді, коли не знають, що треба робити у невиразному сьогоденні. До того ж «рідної землі» у простого люду вже фактично немає. Реально вона в руках земельних магнатів (олігархів). Зрозуміло, що майбутнє є лише у них. Для «сірих» – це щось на зразок обіцянки «світлого комуністичного майбутнього».

«Україна – це ти»: як тут не згадати відому в минулому пісню: «Я-ты-он-она: вместе – целая страна».

Добре: ти! А що за цим «ти». Написали б просто: «народ – це ми».

До речі, це знамените гасло було задіяно в процесі об’єднання двох Німеччин.

«Перемога Пальчевського. Об’єднуйтесь»: «продуктивна» пропозиція на зразок того, що «колгосп створили – присилайте колгоспників».

«Новий мер буде жінкою»: прочитавши таке, постає питання: а що Кличко збирається змінювати стать? Про інше й нічого говорити.

«Мости втомились. Верещук підбадьорить»: взагалі якісь натяки на сексуальну збоченість.

«Так, Верещук зможе»: що зможе? А, може, не треба?

Ці та подібні перли, примітиви й нісенітниці заполонили країну. І це лише початок. На кого вони розраховані? Про який рівень політики й політиків в Україні можна говорити?

Страшенно далекі від народу взялися вести його до щастя. Вчергове. Утім, можна прогнозувати, що вибори виграють ті, у кого буде більше грошей. У кого їх більше – відомо. Але очевидно, що при такій практиці програють Україну.

Така українська реальність повністю вписується у щедринське визначення: «мерзотник на правильній дорозі». А роль милиць для них відіграють «слизькі мізки» армії технологів, які уміло заробляють на тупості вершителів людських доль, придумуючи подібні перли.