fbpx
   

Володимир Литвин: Брати справу організації життя у свої руки

Cуспільство | 15:37, 14.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

10 грудня провів в історичному містечку Коростень. Спілкувався з людьми. Зустрівся з журналістами. Розмова була цікавою й повчальною. Адже вони працюють, що називається, на землі, в масах. І, як ніхто, розуміють глибину проблем, що обсідають людей та громади.

Побував у лікарні. З перших вуст вкотре почув, як реально складаються справи з організацією лікування хворих на ковід. Наскільки оптимістичні оцінки й заяви з Києва співвідносяться з ситуацією на місцях. Зокрема, у питаннях забезпечення тим же медичним киснем. Передав 3 концентратори кисню, 25 захисних костюмів багаторазового використання, 5 пульсоксиметрів, 300 масок тощо.

Гострих питань, які потребують централізованого розв’язання київською владою безліч. Зокрема, забезпечення питною водою. Бо вже дійшло до того, що на Поліссі(!) в населені пункти доводиться довозити воду. Але все скинуто на громади. Ніхто навіть не думає про необхідність на рівні держави прийняти програму «Питна вода» з відповідним фінансуванням.

Зате «подарували» їм вибори за партійними списками з імперативним мандатом. Тож не варто навіть сподіватись, що партійні вожді у Києві перейматимуться питанням тієї ж води. Для них головне – мобілізувати своїх «однодумців» на підсилення протистояння у київській боротьбі за владу.

До речі, термін «слуга народу» належить Сталіну ще з 1937 р. Владі у несамовитій боротьбі за декомунізацію варто було б не оминати цей факт.

Повністю погоджуюсь з думкою людей, яка прозвучала під час зустрічей: годі сподіватись, що центральна влада розуміє та зрозуміє людські проблеми й місцеву специфіку в організації життя. Тому потрібно об’єднуватись і спільними зусиллями у кожній громаді й Житомирщині загалом починати дбати про поліщуків.

За нас ніхто цього робити не буде. Давайте усі це зрозуміємо й розпочнемо цю роботу.

P.S.Коли будете проїжджати «варшавкою», зверніть увагу на довколишній краєвид – ліси вирубані. Нова влада обіцяла навести порядок, але і до неї знайшли підхід і все продовжується. А що ж залишиться нащадкам?

До відома: Щоб із маленької насінини сосни виростити саджанець — треба чекати рік. Із таких саджанців ліс вийде через 7-10 років, а красуні-сосни, що називаються лісом, ростуть 50-60 років. У 120 сосна «достигає», з її деревини вже можна робити, скажімо, меблі.