fbpx

Відмовитися від звичаю вітатися за руку та від віри в цілющу силу алкоголю

Здоров'я | 11:31, 3.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

В Україні активно заговорили про поступове зняття обмежень через коронавірус і поступове повернення до звичного життя, – повідомив народний депутат кількох скликань Володимир Литвин.

На світовому рівні пропонуються різні схеми відповідних заходів.

Найбільшу зацікавленість викликала «Дорожня карта до відкриття», яку розробив Інститут американського підприємництва. Вона складається з чотирьох етапів:
уповільнення розповсюдження епідемії;
відновлення економічної діяльності в усіх регіонах;
забезпечення імунного захисту та відміна обмежень;
підготовка до інших невідомих пандемій.

Більшість країн перебуває на першому етапі. Частина європейських країн починають обережно підходити до другого етапу. Ми – відомо де.

Важливо усвідомити, що запроваджені обмеження – це не боротьба з вірусом, а організований відступ. Щоб виграти час для пошуку ефективних ліків. У цьому ми, звісно, можемо лише сподіватись на світ.

Головна проблема – вироблення імунітету. Вчені прогнозують, що про безпеку можна буде говорити тоді, коли 60% населення матиме колективний імунітет. Сьогодні, за інформацією ВОЗ, антитіла мають лише 2-3% населення Землі.

За даними вчених Гарвардського університету, для вироблення колективного імунітету потрібен час до 2022 року.

Щодо вакцини: зараз досліджується 80 зразків. Застосовувати на практиці вакцину можна буде через 12-18 місяців. Водночас спеціалісти вважають, що й це надто оптимістичний прогноз. Бо, наприклад, вакцину проти свинки почали застосовувати лише через 4 роки, хоча її розробили в рекордні терміни.

Вчені не беруться прогнозувати, коли повсякденне життя повернеться у звичне річище, як це було до пандемії. Водночас звичним має стати постійне миття рук, носіння масок, вимірювання температури, дотримання дистанції, відмова від вітання за руку.

І, мабуть, поцілунків.

Зрозуміло, за винятками.

Вимагають також забути про цілющі властивості алкоголю.

Як же тоді жити!?

P.S. Національний інститут алергічних та інфекційних захворювань США проводить обстеження понад 1000 пацієнтів в Америці та інших країнах світу, які приймають експериментальний противірусний препарат «Ремдесівір».

Пацієнти, які його приймали, в середньому за 11 днів долали хворобу. Доведено, що препарат може блокувати вірус, проте має серйозні побічні ефекти. Серед них – ниркова недостатність та зниження кров’яного тиску.

Одночасно відбувається випробування апарату «плацебо», результати якого є дещо гіршими.

Коронавірус вже убив американців більше, ніж війна у В’єтнамі.