fbpx
   

Відділення терапії лікарні №1 перепрофілюють в інфекційне

Медицина | 18:14, 6.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кількість хворих на коронавірусну інфекцію у лікарні №1 щодня зростає. Ще минулого тижня госпіталізовували 3-ох хворих на день, сьогодні – 9.

Про це повідомляє Житомирська міська рада з посиланням на в.о. директора медичного закладу Денис Матяш. Лікар каже: для пацієнтів з COVID-19 вже готують терапію.

Наразі на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні знаходиться 26 хворих на коронавірусну інфекцію. Жоден із них не вакцинований. Більшість потребує кисневої підтримки. П’ятеро пацієнтів – у важкому стані, вони перебувають у відділенні інтенсивної терапії на ШВЛ.

Госпіталізації потребує людина, у якої знижені показники насиченості киснем крові (сатурація є нижчою за 94%); підвищена температура тіла не знижується препаратами; тест на ковід дав позитивний результат.

Якщо ж хворий не має результатів ПЛР чи експрестесту, його госпіталізовують як підозрюваного на COVID та дообстежують у стаціонарі. Наразі пацієнти з коронавірусом лікуються в інфекційному відділенні. Сюди ж поступають з підозрою на ковід, хворим роблять експрестест на антиген до коронавірусу.

«Потужність інфекційного відділення – 40 ліжок. Якщо тенденція до захворюваності й надалі збільшуватиметься, госпіталізація перевищуватиме виписку, тоді на базі інших соматичних відділень будуть розгорнуті ще інфекційні», – зауважує Денис Матяш.

Лікарня №1 зможе розгорнути 170 ліжок для лікування ковідних хворих. У разі погіршення ситуації – першим в інфекційне перепрофілюють відділення терапії: тут надаватимуть допомогу виключно хворим на ковід.