fbpx
   

В Україні почнуть штрафувати за порушення самоізоляції

Cуспільство | 14:36, 24.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Кабінет міністрів погодив законопроєкт, який передбачає адміністративну відповідальність за порушення самоізоляції чи обсервації. Тепер документ має розглянути Верховна рада.

Рішення було ухвалене урядом на засіданні уряду 23 грудня. Автори проєкту закону зазначили, що частина хворих на COVID-19, які переносять легку форму або взагалі не мають симптомів, нехтують правилами самоізоляції, тож необхідним є встановлення відповідальності за таке порушення.

Якщо Верховна рада ухвалить законопроєкт, штраф за порушення обсервації та самоізоляції може скласти від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це від 3400 до 8500 гривень, ідеться у порівняльній таблиці.

Водночас в уряді не вважають проєкт закону порушенням прав та свобод, гарантованих Конвенцією про захист прав людини. Раніше у статті “Про порушення правил щодо карантину людей” 44-3 адміністративного кодексу було вказано відповідальність за загальні порушення правил карантину та перебування у громадських місцях та транспорті без маски.

Суспільне