fbpx
   

В цьому році на Житомирщині планують посіяти більше кукурудзи, гречки та проса

 Поділитися

Поділитися в

У 2022 році весняна посівна компанія в Україні в цілому і, зокрема, в Житомирській області проходить в доволі складних умовах.

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

Цієї весни всіма категоріями господарств області передбачається посіяти 389,0 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що на 13,5 тис. га більше ніж у минулому році.

Однак структура посівних площ буде дещо відрізнятися від прогнозованої, у зв’язку із неможливістю в оптимальні агротехнічні строки посіяти ранні зернові та зернобобові на частині територій області, які на даний час підлягають обстеженню і очищенню від наслідків ракетних атак.

Ранніх ярих зернових та зернобобових культур прогнозується посіяти дещо менше, як у минулому році, буде засіяна загальна площа 70,0 тис. га.

Є надія, що серед пізніх зернових культур посівна площа кукурудзи на зерно складе 290,1 тис. га, що на 10,7 тис. га більше ніж у 2021 році, гречки – 15,2 тис. га, що на 200 га більше, проса – 4,3 тис. га, що на 100 га більше ніж у 2021 році.

Площа під технічні культури передбачається 327,4 тис. га, що відповідає показнику минулого року.

Аграріям області рекомендовано орієнтуватись при посіві сільськогосподарських культур не на експорт, а на внутрішній ринок, зокрема на збільшення площ під гречкою, пшеницею, горохом, ячменем, адже ці культури простіші у догляді та важливіші для харчування, ніж кукурудза та соняшник.

Більшість аграріїв орієнтується при посіві на власні запаси насіння, або на наявність насіннєвого матеріалу у компаній постачальників нашого регіону.

Погодні умови нинішнього року дозволили дещо раніше від середньо багаторічних строків проводити посів ранніх ярих зернових культур по області.

Станом на 13 квітня 2022 року вже посіяно 44,8 тис. га ранніх ярих зернових культур, що складає 59,7% до запланованого, зокрема посіяно:

  • овес на площі 15,6 тис. га, або 67%;
  • пшеницю – 13,4 тис. га, або 60%;
  • ячмінь – 14,5 тис. га, або 67%;
  • горох – 1,3 тис. га, або 77%.

В агроформуваннях області розпочали посів кукурудзи на зерно на площі 1,6 тис. га, що складає 1% від запланованого показника.

Із технічних культур посіяно 3,1 тис. га цукрових буряків, що складає 28% від запланованого посіву та 2,3 тис. га ярого ріпаку, що складає 77% від запланованого посіву.

Разом з тим в господарствах готуються площі під посів ярих пізніх культур, зокрема сої та соняшника.

В посівну кампанію 2022 включились майже всі підприємства області, на даний момент в області відсутні господарства, які не планують проводити посівну кампанію ярих культур цього року.