fbpx
   

В лісах Житомирської області зацвіла Азалія понтійська

Екологія | 16:43, 2.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

У лісах Житомирської області зацвіла Азалія понтійська. На території Ємільчинського лісгоспу азалія росте на 30 тисячах гектарів. 

Про це повідомляє пресслужба ДП «Ємільчинське лісове господарство».

«П’янкий, густий, тягучий аромат, який важко з чимось сплутати, шириться в лісах ДП» Ємільчинське ЛГ». Настала пора цвітіння Азалії понтійської (він же Рододендрон Жовтий). Дикі насадження азалії розповсюджені на майже 30 тисячах гектарів площі. Азалія понтійська – квітка дольодовикового періоду, яка росте лише в декількох місцевостях на всій планеті, зокрема на українському Поліссі», – йдеться у повідомленні.

У світі садівників рододендрон жовтий користується величезною популярністю. Ще у далекому 1795 році англійський садівник на прізвище Міклер побачив цю рослину на Поліссі під час своєї подорожі Україною. Він привіз до Англії декілька кущів “царської квітки русичів”, частину з яких продав за великі гроші. З тих часів за рододендроном закріпився статус однієї з найгарніших декоративних рослин.

Азалія понтійська мало вивчена науковцями. Достеменно ніхто не знає,коли і як вона з’явилась на поліських болотах .Але їй до того байдуже,вона щороку продовжує миготіти яскравим кольором,п‘янити ароматом і «дряпоштанити» тих,хто підходить надто близько