fbpx
   

В лісах Житомирщини запровадили трирівневий контроль

Екологія | 12:27, 29.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

В лісах області запровадили трирівневий контроль, – повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Іншими словами, за кожним лісовим кварталом тепер впродовж світлового дня спостерігає одночасно кілька пожежних спостерігачів.

До таких заходів в обласному управлінні вдалися для того, щоб виявляти можливі загоряння в лісах на найраніших стадіях та якнайшвидше вживати усіх необхідних заходів для ліквідації вогню. А це, як відомо, найважливіші умови оперативного гасіння пожеж та, як наслідок, недопущення поширення їх на значні площі.

В лісництвах усіх 20 держлісгоспів на пожежних вежах нині встановлено 62 камери відеоспостереження, камерою керує черговий з допомогою поворотного пристрою, а інформація виводиться на монітор. З усіх камер лісництв інформація передається до лісгоспу, де теж черговий має можливість спостерігати за усіма лісами підприємства.

Центральний пункт спостереження розташований в обласному управління лісового та мисливського господарства. Там відповідний спеціаліст веде моніторинг за усіма лісами області.

Для чергового кожного рівня розроблено та відпрацьовано алгоритм дій у разі виявлення диму чи вогню. Інформація про це миттєво передається саме туди, звідки найшвидше можуть організувати виїзд на місце пожежі.

Завдяки такій організації спостереження, – розповідає головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу обласного управління Олександр Кемський – від початку виявлення найменшого задимлення у лісі до моменту, коли на місце пожежі виїзджає пожежна техніка та пожежна ланка, проходить буквально 2-3 хвилини. Місця дислокації протипожежних сил та засобів розміщені таким чином, щоб навіть до найвіддаленіших лісових кварталів можна дістатися максимум за 20 хвилин.

В разі виникнення пожежі, її координати та найкоротший маршрут руху пожежної техніки, сил і засобів передається в черговий диспетчерський пункт, а також на телефони інженерно-технічним працівникам підприємств.

Все обладнання придбане за власні кошти підприємств.