fbpx
   

Уряд припиняє дію “карантину вихідного дня”

Здоров'я | 16:45, 2.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Кабінет міністрів припиняє дію “карантину вихідного дня”, який був запроваджений в Україні до 30 листопада, – інформує Суспільне.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля на засіданні 2 грудня, завдяки цим обмеженням, ситуацію вдалося “певним чином стабілізувати” й було отримано на 6 тисяч випадків захворювання менше, ніж це було прогнозовано. Також спостерігається вирівнювання із зайнятістю ліжок, яка вже місяць тримається на постійному рівні — 27-28 тисяч хворих.

“Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження (карантину вихідного дня — ред.). І на вихідні, і в будні діятимуть обмеження “помаранчевої” зони на території цілої країни. Це була альтернативна модель замість введення локдауну. Дякую всім, хто відповідально до цього поставився: громадянам і представникам бізнесу, всім, хто дотримувався рекомендацій”, — заявив Шмигаль.

У “помаранчевій” проведення масових заходів дозволене за участі щонайбільше 220 осіб за умови, що 1 особа припадає на 10 кв. м площі будівлі; відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами щонайбільше 20 осіб; обмежено планові шпиталізації.

Також обмежено діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури.

Заборонено роботу:

  • хостелів і турбаз;
  • ресторанів, нічних клубів вночі;
  • спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури (крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше однієї особи на 10 кв. м приміщення);
  • дитячих таборів;
  • масові збори понад 100 осіб (одна людина на 20 кв. м);
  • Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.

За словами прем’єра, уряд нині напрацьовує найбільш збалансоване рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень і, згідно із законом, повідомить про нього за 7 днів до їх запровадження або раніше.

“Важливою для нас є думка регіонів. Тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів серед міських голів та очільників обласних державних адміністрацій”, — сказав Шмигаль.

Карантин на зимові свята

Шмигаль сказав, що голови міських державних адміністрацій спільні у позиції щодо введення часткових обмежень або повної заборони щодо діяльності святкових ярмарків.

Повну заборону концертів підтримали майже 90% опитаних мерів, а обмеження новорічної ялинки з низкою обмежень для відвідування підтримають майже 60% представників органів місцевого самоврядування.

Підтримка медичної системи

За словами прем’єра, уряд розглядає рішення, які направлені на подальшу підтримку медичної системи у боротьбі з пандемією.

“Стосовно забезпечення лікарень киснем — уряд виділив для місцевої влади субвенцію на рівні півтора мільярда гривень на ці потреби. Проте частина поставок по кисневому обладнанню поки не встигають завершитись до кінця цього року. Саме тому уряд ухвалить постанову, яка продовжить терміни щодо отримання такого обладнання у наступному, 2021 році. Це дозволить повною мірою забезпечити українські лікарні необхідною кількістю кисню”, — сказав Шмигаль.

Він додав, що вакцини від коронавірусу не будуть оподатковуватись податком на додану вартість, що стосується всіх потенційних вакцин, які будуть закуповуватися наступного року.