fbpx
   

Уряд продовжив режим надзвичайної ситуації в Україні до кінця року

Cуспільство | 17:43, 28.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Кабінет міністрів України у середу підтримав проект постанови про внесення зміни до пункту 1 розпорядження Кабінету міністрів України від 25 березня 2020 р. № 338, яка передбачає продовження режиму надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня 2020 року, передає УНН.

“Проектом акта пропонується продовжити для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2020 року”, — йдеться у пояснювальній записці до документу.

Відповідний термін було запропоновано у зв’язку з істотним погіршенням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в Україні COVID-19.

Зазначимо, режим надзвичайної ситуації відрізняється від режиму надзвичайного стану. Надзвичайна ситуація передбачає низку медичних, фінансово-економічних та інших заходів, які спрямовані на запобігання, реагування й ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, що виникла. Цей режим не передбачає обмеження прав і свобод громадян.

Під час надзвичайної ситуації діяльність органів центральної і місцевої влади має бути гласною і відкритою, а населенню мусять надавати всю необхідну інформацію оперативно і достовірно.