fbpx
   

Упродовж зими на водоймах Житомирщини вже загинуло 8 осіб

Безпека | 11:14, 17.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Протягом першої половини січня в Україні спостерігалася справжня зимова погода. Утримувалася морозна температура повітря. Населення активно виходило на замерзлі водойми. Однак існує ряд небезпек, які призводять до загибелі й травмування людей на воді.

Незважаючи на запроваджувані заходи, лише за перші два тижні 2022 року втопилося 3 людини. Для порівняння – за аналогічний період минулого року перший трагічний випадок на воді зареєстровано 16 січня. Загалом упродовж цієї зими (грудень 2021-січень 2022) на замерзлих водоймах Житомирщини вже загинуло 8 осіб. Основні причини загибелі – порушення правил поведінки на кризі.

Так, трагедія сталася в с. Парипси Житомирського району, де понад тиждень шукали подружжя, яке 4 листопада вирушило рибалити на місцеву водойму та не повернулося додому. Силами рятувальників, водолазів та небайдужих громадян тіло чоловіка знайшли у водоймі 10 листопада, а тіло жінки наступного дня. Двоє їхніх дітей, що залишися вдома, стали сиротами.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, до громадян звертаються із проханням не нехтувати правилами безпеки! У першу чергу це стосується батьків – ніколи та ні за яких умов не дозволяйте дітям йти самим відпочивати на кригу та не залишайте їх без нагляду поблизу водойм! Якщо все ж так це сталося з певних причин, то обов’язково нагадайте їм правила безпеки! Особливо це актуально в період зимових канікул і коли діти просто залишаються вдома без нагляду. Тож варто подбати про їх безпечне дозвілля та догляд з боку дорослих.

Також дорослому населенню нагадують про заборону вживання алкогольних напоїв перед виходом на кригу. Під впливом спиртного людині здається, що з нею нічого не станеться, а якщо, щось і трапиться, то вона обов’язково із цим впорається. Проте, ця думка хибна.

Ще кілька порад для любителів зимового відпочинку на воді: перш ніж ступити на замерзлу водойму, слід переконатися, що льодовий покрив міцний. Місця, де крига неміцна, видно здалеку – вони темніші. Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Необхідно бути обережними, адже в таких місцях можна провалитися! Якщо ж ви опинилися на замерзлій водоймі й лід виявився недостатньо міцним, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад. Серед головних чинників, що зазвичай призводять до трагедій на водоймах, є людський фактор – необережність і самовпевненість відпочивальників або ризиковані спроби людей скоротити шлях – напряму через замерзлу водойму. В багатьох випадках таке зухвальство закінчується трагедією.

Пам’ятайте, що ваша безпека, у першу чергу, у ваших руках! Дотримання елементарних правил безпечної поведінки на воді допоможе не лише бути впевненими у собі, а й допомогти людині, яка цього потребує.