fbpx
   

У «Житомирводоканалі» розповіли, яким для них був 2020 рік

Інфраструктура | 16:44, 25.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

За 2020 рік перекладено майже 4 км водопровідних та 1 км каналізаційних мереж, ліквідовано близько 1700 пошкоджень на водопровідних та 100 на каналізаційних трубопроводах. Бригади, які займаються усуненням каналізаційних заторів, за рік промили більш як 45 000 м/п забитих сміттям трубопроводів, вони ліквідували більш як 8000 каналізаційних заторів.

У КП «Житомирводоканал» розповіли, яким насиченим для них був 2020 рік.

Зазначимо, що водоканал запустив нові програмні продукти — оновлений особистий кабінет для населення та для юридичних осіб. Сервіси значно спростили комунікацію абонентів із водоканалом, адже завдяки їх функціонуванню абоненти можуть у будь-який час доби переглянути взаєморозрахунки з водоканалом, передати показники приладів обліку води та історію оплат, роздрукувати квитанцію та сплатити за послуги у кілька кліків. Також було впроваджено білінгову систему обліку та аналізу розрахунків зі споживачами.

«Ми запустили Telegramта Viber-боти, а також мобільний додаток Lichylnyk, який дозволяє швидко і легко передати показники приладу обліку води, просто сфотографувавши його. Сервіси є зручними для користування людей із вадами слуху — ми почали створювати програмні продукти, доступні для кожного», – кажуть на підприємстві.

Проєкт “Розвиток міської інфраструктури — 2” триває понад 1,5 роки. За кредитні кошти Світового банку було прокладено майже 7 км магістральних трубопроводів, реконструйовано 54 водопровідні камери та колодязі, 3 дюкерні переходи, 2 водопровідні павільйони.

Повідомляється, що «в активній фазі роботи зі зведення залізобетонних каркасів очисних споруд води та об’єктів очисних споруд каналізації». Менше ніж за рік від початку зведення очисної станції вдалося повністю завершити роботи з будівництва гравітаційного мулоущільнювача, який уже пройшов випробування на герметичність. На стадії завершення також роботи з утеплення адміністративної будівлі, машинного залу та офісного приміщення і лабораторії очисних споруд каналізації.

Протягом року модернізовано 2 підвищувальні насосні станції: на вул. Князів Острозьких, 1 та Пушкінській, 30. Встановлення нового обладнання дозволить забезпечити безперебійну роботу насосної станції та знизити рівень споживання електроенергії на цих об’єктах.

У грудні КП “Житомирводоканал” у рамках грантової угоди зі словенським благодійним фондом CSMR отримав насосне обладнання для головної каналізаційної насосної станції Житомира.

Водночас було встановлено нове насосне обладнання у машинному залі, що дозволить економити від 10 до 20% електроенергії на цьому об’єкті, а заощаджені кошти реінвестувати в інші проєкти з модернізації підприємства.

Цьогоріч Житомир стикнувся з безпрецендентною водною кризою. Через маловодність річки Тетерів, яка зараз наповнена на 38% від норми, зменшився обсяг води у Денишівському та Відсічному водосховищах. У водоканалі забили на сполох.

«Ми отримали допомогу зусібіч: спільно з Державним агентством водних ресурсів ми поповнили водосховища водою з розташованих вище ставків. Це дало можливість трохи виправити ситуацію і збільшити рівень води. На допомогу нам також прийшов данський фонд Пола Ду Йенсена, який спеціалізується на проблемах маловоддя», – кажуть працівники підприємства.

У листопаді водоканал отримав насос, який дозволить перекачувати воду з річки і поповнювати нею водосховище. Кошти на його придбання виділив данський фонд. Наразі працівники водоканалу готуються його встановити.