fbpx
   

У Житомирському військовому інституті відкрили навчальний кіберполігон

Армія, Освіта | 09:17, 4.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

2 жовтня у Житомирському військовому інституті імені Сергія Корольова відкрили навчальний кіберполігон – унікальний навчально-лабораторний комплекс. Ініціатором створення такого кіберполігону став випускник інституту Ярослав Калінін, – повідомляє Суспільне.

Кіберполігон – це набір системного та програмного забезпечення, об’єднаного в єдиний навчально-лабораторний комплекс, розповів Ярослав Калінін:

“Неможливо на зошитах робити кіберзахист. Фактично, кіберполігон дозволяє забезпечувати відпрацювання питань щодо проникнення і захисту від проникнення. В інтернеті багато таких речей – наприклад, розумні будинки, що зараз повсюди створюються, і ніхто не думає серйозно про їх захист. Про безпровідні мережі і атаки на мобільний девайс. Розповсюджені класичні атаки на мережу”.

Потужності кіберполігону дозволяють вирішувати спектр навчальних та наукових завдань, каже начальник кафедри захисту інформації та кібербезпеки Руслан Грищук:

“По суті, отримавши паролі та логіни, ці дані передаються на наступне робоче місце. В межах України анологічні схожі за назвою навчальні лабораторії є, а за функціоналом та ідеєю, можна сказати, що у своєму контексті ми є унікальними, тому що ми готувалися до наших завдань, щоб навчати на наших спеціальностях”.

За словами курсантки Аліни Литвиненко, завдяки сучасному оснащенню, курсанти здобуватимуть практичні навички:

“Я перевіряю надійність Wi-Fi мережі, у нас є учбовий роутер, ми до нього підключаємося, дивимося, хто підключений до нього. І ми можемо перевірити його. Тобто, наскільки у нас надійна мережа. Я знайшла пароль і це означає, що це ненадійний пароль”.

За словами Олександра Левченка – начальника Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова – кіберполігон є важливим елементом навчання курсантів за напрямом “Інформаційна безпека”. Можливості апаратури достатньо потужні, щоб організовувати в онлайн роботу всі елементи, які задіяні у виявленні та реагуванні на кібернетичні загрози.