fbpx
   

У Житомирі зросла кількість людей, які вакцинуються від грипу

Cуспільство | 09:47, 13.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі цього року зросла кількість людей, які вакцинуються від грипу, порівняно з минулим сезоном хвороби. З вересня щеплення від грипу зробили 2 тисячі житомирян.

Про це Суспільному розповіла заступниця головного лікаря міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Бондаренко. За її словами, в місті вже зафіксовані сезонні випадки грипу:

“Почався сезон грипу. Бажано щеплення проводити до початку цього сезону, тобто в жовтні, вересні, на початку листопада. Є французька 4-х компонентна вакцина “Ваксігрип” і 3-компонентна вакцина “ДЖЕССІ-ФЛЮ з Кореї. Пацієнт звертається до свого сімейного лікаря, лікар його оглядає, якщо у пацієнта немає протипоказань за станом здоров’я, то сімейний лікар виписує рецепт на придбання вакцини і забезпечує пацієнту дотримання холодового ланцюга. Пацієнт отримує вакцину, кладе в цю сумку, приносять і йому роблять щеплення в умовах амбулаторії або в кабінеті щеплення, або в пункті проведення щеплень”.

Завідуюча аптечною мережею “Первоцвіт Фарм” Катерина Поліщук каже, що придбати вакцину від грипу можна за попереднім записом, після чого її чекають близько 2 тижнів:

“На сьогодні в Україні набагато більша потреба у вакцинах, ніж очікували. Ситуація погіршилася також через те, що велику потребу подали лікарняні заклади, але, на скільки я знаю, вони також не отримали вакцину. На залишках ми вже вакцину не маємо на сьогодні, але, звичайно, очікуємо. Ми її отримуємо щотижнево в невеликій кількості”.

Житомирянка Олена Кучмій розповіла, що декілька років поспіль робила щеплення від грипу собі та своїй сім’ї. Жінка каже, що цього року також хотіла вакцинуватися, але не може придбати вакцину в аптеках міста:

“Минулого року, 4 жовтня, я вже вакцинувала свою старшу дитину, тому що вона в осінньо-зимовий період часто хворіла. Результат є і ми його побачили. Чи будемо вакцинуватись цього року? Не знаю. Я не можу навіть зарезервувати вакцину, не те, щоб її купити. До двох аптек я звернулася в жовтні, і ось в листопаді ще до двох. Цього року, якщо вакцини не буде до кінця грудня, то в січні вона мені вже і не потрібна. Організму потрібен якийсь час, щоб виробити імунітет до цих штамів грипу, а далі вже і весна”.