fbpx
   

У Житомирі знову заговорили про підвищення вартості проїзду

Cуспільство | 14:44, 27.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

Останнє підвищення тарифу  на послуги з перевезення пасажирів  відбулося у січні 2020 року. Через збільшення  тарифу на електроенергію,  зростання мінімальної заробітної плати та вартості технічного обслуговування транспортних засобів обґрунтований тариф у міському електротранспорті ще у 2019 році  становив 10,50 грн,  проте  за умови розрахунку транспортною карткою збільшився лише на 1 грн  –  з 3 грн до 4 грн.

Тариф на  автобусні перевезення  збільшився також  на 1 грн   –  з 5 грн до  6 грн при розрахунковому  тарифі  КП ЖТТУ 8,50 грн. Умова –  оплата транспортною карткою.

 Наразі тариф становить:

  • 4 грн в електротранспорті та 6 грн в автобусах при сплаті транспортною карткою;
  • 5 грн в електротранспорті та 7 грн в автобусах при розрахунку банківською карткою;
  • 6 грн в електротранспорті та 8 грн в автобусах при готівковій оплаті за проїзд.

Питання тарифу, його формування та обґрунтування вартості проїзду вивчає спеціально створена робоча група, до складу якої входять представники громадськості, експерти з питань тарифної політики, депутати та посадовці  міської ради. Під час засідання було детально розглянуто  структуру тарифу Житомирського ТТУ  та приватних перевізників.

«З моменту введення безготівкової оплати за проїзд у  житомирському громадському транспорті на 30 % збільшилося число пасажирів, які користуються безконтактним розрахунком.  У грудні 2019 року готівкою користувалися 98% пасажирів, на  грудень 2020 року – 71%», – зазначалося під час засідання.

Позитивною на користь транспортної картки є динаміка безготівкової оплати за проїзд: якщо у січні 2020 року  кількість людей, які користувалися при розрахунку за проїзд транспортною карткою, становила  трохи більше 11%  (інші – оплата банківською карткою),  то на грудень 2020 року  ця цифра піднялася до 62,5%.

Зазначимо,  щорічно міський електротранспорт перевозить близько 25-30 млн пільгових категорій громадян, а це 60% від загальної кількості пасажирів. Компенсація ж пільгового проїзду ТТУ здійснюється не з державного, а  місцевого бюджету. У 2020 році  така компенсація становила  близько 125 млн грн.